Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

"Тимошенко і Путін заодно", Таміфлюшенко, "Юля, не зваблюй Путіна" - європреса

Субота, 21 листопада 2009, 10:54

Чимало оглядачів європейських газет запитує, чого коштуватиме газовий компроміс між прем’єрами Росії та України – Володимиром Путіним і Юлією Тимошенко в Ялті.

Австрійська "Ді Прессе" написала дуже красномовне гасло "Путін і Тимошенко заодно", повідомляє Радіо "Свобода".

У свою чергу ще одна австрійська газета – "Дер Штандард" – запитує, яка ж ціна газового компромісу між Путіним і Тимошенко і того, що "Україна не лише купуватиме віднині менше газу в Росії, але й у складній економічний ситуації викрутилася від явно болючих газових штрафів за недобір газу?".

"Москоу Таймз" зауважує, що Москва "зневажливо кпинить над Віктором Ющенком... і хвалить Тимошенко, якій Путін міцно тисне руку при вході до Лівадійського палацу в Ялті".

"Волл Стріт Джорнал" цитує європейських політиків, не схильних повністю довіряти Путіну і Росії, які стверджують, як, наприклад, комісар ЄС з енергетики Пієбалґс, що відімкнення газу з Росії цілком можливе.

Хоча, зауважує газета, на відміну від європейських домовласників, що бояться підвищення цін на російський газ, "керівники деяких європейських компаній таємно зраділи б, якби Росія знову закрутила газовий гвинт, – вони тоді купили б на світовому ринку газ, дешевший від російського".

На думку видання, найбільше постраждає від підвищення цін на російський газ Східна Європа, "яка не може купити на Заході дешевший газ" з технічних причин.

Газета також наголошує, що ціною України за вирішення її економічних і газових проблем будуть результати президентських виборів 17 січня 2009 року.

Російська "Время новостей" вважає, що тверді запевнення Тимошенко Путіну в Ялті щодо оплати російського газу можуть базуватися на можливому російському кредиті.

Видання наголошує, що "до Криму, разом із віце-прем’єром і міністром фінансів Росії приїхав також головний фахівець Мінфіну з кредитів – заступник міністра Дмитро Панкін, що може означати обговорення на зустрічі Путіна з Тимошенко ймовірної фінансової підтримки України, що явно було б бажаним для президентських амбіцій самої Юлії Тимошенко".

"Время новостей" також розуміє обурення прихильників Януковича, які прийшли до Лівадійського палацу в Ялті з плакатами: "Путін, не вір Тимошенко!", "Юля вдарить у спину!". Особливо пікантним був напис: "Юля, не зваблюй Путіна!".

Наостанок чеська газета – "Днес" – відкрито кпинить над "грипозною панікою в Україні" і наголошує, що "в головній ролі тут прем’єр Юлія Таміфлюшенко (пардон, Тимошенко), яка набирає передвиборні очки своєю реакцією на епідемію небезпечного грипу".

Чеська газета відзначає, що "у час оголошення Тимошенко епідемії грипу в Україні був один випадок захворювання на "свинячий грип", а нині померло від недуги загалом понад 300 людей, тоді як у Чехії, де вп’ятеро менше люду, помирає під час щорічної епідемії до 2 тисяч осіб".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування