Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Україні треба пошвидше бурити дно біля Зміїного

Понеділок, 23 листопада 2009, 12:31

Арсеній Яценюк вважає, що Україні необхідно якнайшвидше розпочати буріння шельфу поблизу Зміїного.

Про це він заявив під час мітингу-телемосту у Сєверодонецьку Луганської області.

За його словами, рішення Гаазького суду прийнято не на користь ані України, ані Румунії. "Як правило, у цьому суді шукають серединний підхід, - підкреслив він. – Але це рішення оскаржити неможливо. Його тепер можна лише виконувати".

При цьому Яценюк вважає, що єдине пояснення, яке можна знайти для цього судового рішення, полягає в тому, що колись Радянський Союз у 1960-х роках під час переговорів з Румунією робив запити щодо лінії поділу шельфу.

"Рішення Гаазького суду відповідає одному із запитів, одній з позицій, яку пропонував Радянський Союз тоді Румунії", - відзначив він. В принципі, вважає кандидат, Радянський Союз був не найменшою державою, тому найгірший варіант він навряд чи тоді пропонував.

Арсеній Яценюк переконаний, що рішення Гаазького суду надало Україні можливість терміново почати розробку родовищ корисних копалин поблизу Зміїного. "Хто першим почне буріння, той найбільше й виграє", - підкреслив він. При цьому він зазначив, що чинний уряд вже точно цього не зробить.

Він нагадав, що газові контракти з "Газпромом", підписані у січні цього року прем'єр-міністром Тимошенко, загнали Україну в ще більшу енергетичну залежність від Росії.

"Прем'єр-міністр Росії похвалив Тимошенко, тому що вигіднішого контракту у "Газпрому" не було за всю його історію", - вважає Яценюк.

"Ми вже під контролем іншої країни (Росії)", - зазначив він.

Він переконаний, що одним із виходів з цієї ситуації є видобуток своєї нафти та газу на шельфі поблизу острова Зміїний або на континентальному шельфі у Чорному морі. Окрім того, вважає політик, слід виробляти власну дешевшу електроенергію, будувати нові електростанції.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування