Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Тимошенко погрожує забрати облгази

Понеділок, 23 листопада 2009, 15:05

Кабінет міністрів позбавлятиме ліцензій облгази в разі, якщо вони не погасять своєї заборгованості перед Нафтогазом до кінця поточного року.

Про це заявила прем’єр Юлія Тимошенко в понеділок на селекторній нараді з місцевими керівниками.

За її словами, не зважаючи на те, що населення платить за газ в повному обсязі, не всі гроші поступають на рахунки НАК від облгазів.

Вона нагадала, що на даний момент більшість облгазів є приватною власністю, "і вони роздавалися у приватні руки в різні часи Кучмою, Ющенком і Януквичем".

Вона нагадала, що сьогодні облгази, які належать "групі Фірташ-Бойко-Воронін і ще там є декілька героїв, заборгували 5 млрд 195 млн гривень".

"А група ГазЕкс, яка належить пану Вексельбергу – 1 млрд", - додала Тимошенко.

Всього ж, за словами прем’єра, заборгованість складає 8 мільярдів гривень.

"Якщо до кінця року не будуть погашені всі ці борги, вони будуть позбавлені ліцензії, тому що оренда локальних газопроводів у них вже завершилася, і локальні газові мережі сьогодні вже належать державі", - сказала вона.

Тимошенко також звернулася до керівництва Нафтогазу з проханням підготуватися з 1 січня приймати облгази в державну власність.

"З 1 січня ви мусите мати повну бойову готовність перейти на державне постачання природного газу кожному споживачу. Я знаю, що у вас вже 90% роботи зроблено, складайте всі бази даних, укладайте контракти, тому що приватним газопостачальним кампаніям дається час тільки до 1 січня", - зазначила вона.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування