Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Тимошенко натравить ГПУ і КРУ на облгази в пошуках грошей

Понеділок, 23 листопада 2009, 15:17

Кабінет міністрів проситиме Генпрокуратуру порушити кримінальні справи проти місцевих керівників, чиї області не розраховуються з "Нафтогазом" за спожитий газ.

Про це заявила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко на селекторній нараді з питань газопостачання в понеділок.

За її словами, незважаючи на те, що населення розраховується за спожитий газ у повному обсязі, кошти від облгазів надходять "Нафтогазу" лише частково.

"Я прошу НАК "Нафтогаз" спільно з секретаріатом Кабміну підготувати лист на Генпрокуратуру, щоб вона порушила кримінальні справи за абсолютне нехтування службовими обов'язками, за нікчемну роботу і по суті справи за зловживання своїми посадовими обов'язками, тому це люди, які чинять для країни злочин", - заявила Тимошенко.

Вона також повідомила, що в середу на засіданні уряду буде ухвалено постанову щодо встановлення системи контролю в сфері розрахунків за внутрішнє газопостачання.

Згідно з документом, в кожному облгазі та теплокомуненерго з четверга буде запроваджена спеціальна посада представника КРУ без підпису якого не будуть здійснюватися жодні платежі.

"Крім того, ми борги Нафтогазу до бюджетів всіх рівнів переуступаємо на теплокомуненерго та облгази і податкова адміністрація з четверга починає відстежувати кожну копійку з реального обігу грошей, які заходять і виходять на ті чи інші підприємства теплокомуненерго, облгазів, рай- та міськгазів, повністю ця система буде взята під контроль", - заявила вона.

Крім того, за словами Тимошенко, податкова та КРУ перевірять витрати облгазів за 2007-2009 роки.

Прем'єр нагадала, що в умовах тотальних неплатежів "Нафтогаз" щомісяця знаходить кошти для розрахунку з Росією.

Вона спитала в місцевих керівників, де в таких умовах брати гроші на газ.

"Те, що відбувається з розрахунками за газ – це підрив незалежності України", - заявила вона.

Водночас Тимошенко наголосила, що уряд заборонив вимикати газ або знижувати тиск для населення та бюджетних установ.

"І якщо десь зараз недостатньо в людей будуть нагріті батареї, десь буде недопоставлений газ в освітні і лікувальні заклади, щоб ви знали, що усе це робиться членами Партії регіонів, які володіють обласними газопостачальними компаніями", - запевнила Тимошенко.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування