Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Янукович теж збирається переглядати газові контракти

Вівторок, 24 листопада 2009, 10:07

Кандидат у президенти Віктор Янукович не бачить альтернативи перегляду газових контрактів із Росією.

"Якщо послухати усіх споживачів газу і промисловців, – сьогодні не знайдеться нікого, хто б сказав, що вони задоволені ситуацією на газовому ринку", - сказав він в інтерв’ю "Бі-Бі-Сі".

"А якщо подивитися у майбутнє, якщо ціна на газ зросте на 20%, а також зросте ціна на транзит газу – а її платитимуть і наші споживачі також, – то безумовно це призведе до дуже складного становища на промислових підприємствах", - додав лідер "регіоналів".

"Є галузі, на яких фактично не можливо буде працювати в рамках того цінового коридору (який встановлено зараз). Тобто, ціна буде не конкурентноздатною", - сказав він.

На запитання, чи означає це, що треба переглядати угоди з Росією, Янукович відповів: "А що робити? Який інший шлях?"

"Треба або зупиняти виробництва, що неприпустимо в нинішніх економічних умовах, або ж домовлятися, шукати механізм, який дасть можливість встановити, я би сказав би так, конкуретноспроможні ціни", - зазначив кандидат у президенти.

"Ми зараз перебуваємо у дискримінаційному становищі стосовно інших країн", - зазначив Янукович.

"Наприклад, візьмімо хімічну галузь. Українські виробники платять найбільшу в світі ціну за газ. Ця ціна зараз становить 254 долари за тисячу кубічних метрів газу. В тій же Польщі ця ціна близько 130 доларів, у Канаді – 114, у США – близько 130-ти доларів. У таких умовах – коли Україна на світовому ринку має частку близько 2-х тільки по азотних мінеральних добривах – ми втрачаємо ці ринки і не знаходимо інші", - сказав він.

"А це означає, що нам треба зупиняти виробництво, втрачати робочі місця і доходи бюджету", - підсумував Янукович.

Загалом, на його думку, "багато що треба переглядати".

"Багато з того, що робилося – робилося дуже часто вибірково, і мета цього була, перш за все не економічна, а політична. І тут треба буде все виправляти", - заявив Янукович.

"20% людей сьогодні живе за межею бідності. Тому, перш за все, ми зобов’язані підвищити мінімальні зарплати і пенсії, бо треба рятувати людей. Це найголовніше", - сказав він.

"Друге – це ефективне використання усіх фінансових ресурсів, які є у державі і які залучені ззовні. Залучення їх в реальний сектор економіки, який дасть швидке повернення цих коштів у бюджет країни. Як це робити – ми маємо сьогодні чітке уявлення, ми знаємо, де можна одержати швидкий результат", - запевнив Янукович.

"Оптимізація податкової системи – це теж відповідь, як дати бізнесу швидко відновлюватися. Оптимізація тарифної системи. Наприклад, транзитні тарифи. Ми не розуміємо, чому Україна підвищила транзитний тариф – для того, щоб через нашу територію не перевозили вантажі? Це неправильно", - додав він.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: