Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Ющенко вимагає, щоб Тимошенко і Путін не зупинялися

Середа, 25 листопада 2009, 16:22

Президент Віктор Ющенко вимагає від уряду продовжити переговори з перегляду проблемних питань газових контрактів.

Про це на брифінгу заявив представник президента з питань економічної безпеки Богдан Соколовський, повідомляє прес-служба глави держави.

Він нагадав, що Ющенко з січня 2009 року неодноразово вимагав від уряду вжити заходів щодо виправлення своїх згубних для України помилок.

Зокрема, щоб уряд чітко визначив, які саме зміни у газові контракти від 19 січня 2009 року необхідно внести з метою захисту українських національних інтересів і встановлення довготривалих партнерських стосунків з російською стороною в газовій сфері.

Врешті-решт президент добився того, що керівники урядів і газових компаній України та Росії розпочали перегляд дискримінаційних умов співробітництва в газовій сфері за домовленостями прем’єрів Тимошенко і Путіна 19 січня 2009 року, заявив Соколовський.

Він нагадав, що 24 листопада в Москві керівниками "Нафтогазу" і "Газпрому" письмово врегульовано "лише мізерну" частину проблемних питань – щодо незаслужених штрафних санкцій за 2009 рік і частково – щодо зменшення обов’язкових обсягів закупівлі газу в 2010 році.

"Але це не відвертає основних ризиків щодо поставок і транзиту російського природного газу і загрози банкрутства державної компанії "Нафтогаз України", - наголошує Соколовський.

Основні чинники цієї загрози залишаються й надалі – "несправедливо завищена ціна на газ для України, вдвічі занижена транзитна ставка і несиметричні умови відповідальності за виконання зобов’язань щодо предметів контрактів".

Саме через ці чинники "Нафтогаз України" за 10 місяців поточного року для оплати російського природного газу вже запозичив понад 2 млрд. доларів, заявив Соколовський.

За його словами, загроза збільшення обсягів заборгованості "Нафтогазу України" існує й надалі.

Президент закликає російську сторону і вимагає від уряду України та "Нафтогазу України" невідкладно продовжити переговори.

Зокрема, щодо перегляду всіх проблемних положень газових контрактів від 19 січня 2009 року з метою встановлення взаємовигідного, прозорого і партнерського співробітництва в газовій сфері.


Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування