Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

У Ющенка "експертно" попереджають про підкуп виборців

П'ятниця, 27 листопада 2009, 11:55

Заступник глави секретаріату президента Ігор Попов заявляє про наміри деяких політичних сил підкупити голоси виборців.

Про це він заявив у п’ятницю на засіданні круглого столу "Політична корупція в Україні: суб’єкти, прояви, проблеми протидії", повідомляє УНІАН.

За словами Попова, він має інформацію про плани деяких політичних сил платити громадянам по 100 доларів за голос на президентських виборах.

Водночас, колишній голова Комітету виборців України, а нині представник президента у Верховній Раді зауважив, що цю заяву слід сприймати як експертну, а не як від посадової особи.

"До мене вже зараз надходить багато сигналів про те, як готується скупка голосів", - зазначив Попов.

За його словами, деякі політичні сили вже сьогодні зарезервували великі суми – по 100 доларів за голос.

"При цьому ніхто не обіцяє передоплати, а тому, звичайно, багатьох "кинуть". Але ця сума озвучується по всіх регіонах від різних посередників різних політичних партій", - сказав Попов.

Він також висловив переконання, що з виділених на підкуп коштів до виборців дійде лише половина.

"Решту забере піраміда посередників. Тенденція дуже прикра. Тим більше що зараз передвиборча кампанія майже ніким не ведеться, що свідчить про резервацію грошей на прямий підкуп виборців", - зауважив Попов.

Говорячи про інші прояви корупції у виборчому процесі, він спрогнозував, що найближчі місцеві вибори і, можливо, дострокові парламентські вибори пройдуть за чинною системою, тобто закритими партійними списками.

"На жаль, мій прогноз невтішний, ми не змінимо систему", - сказав Попов.

Він пояснив, що "вибори є дуже дорогою шоу-кампанією з великими бюджетами, і ці гроші потім необхідно повертати, збираючи їх під певні зобов’язання".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування