Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Україні нагадали про її погану репутацію

П'ятниця, 27 листопада 2009, 13:50

Президент Комітету регіонів Європейського Союзу Люк Ван ден Бранде вважає, що Україна має репутацію країни з високим рівнем корупції.

Про це Ван ден Бранде заявив у пятницю на прес-конференції в Сімферополі, повідомляє УНІАН.

"Існує проблема репутації. Кажуть, що в цій країні, і конкретно - в Криму, існує високий рівень корупції", - сказав президент Комітету ЄС.

"Я не можу сказати, що ситуація з корупцією в Україні поліпшується... Ситуація ускладнюється", - зазначив він.

"Мені буде дуже складно переконати Німеччину, Іспанію, Великобританію та інші країни Євросоюзу співробітничати з Кримом, якщо Україна і Крим мають таку репутація, і ми насправді бачимо, що корупція існує", - зазначив Ван ден Бранде.

При цьому він підкреслив, Крим і країни ЄС мають співробітничати. "У Криму і України дуже великий потенціал", - сказав Ван ден Бранде.

Зі свого боку голова представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра зазначив, що корупція - це не та проблема, яку можна вирішити за один день.

"Це та проблема, яку можна вирішувати поступово, адже вона пов`язана з багатьма аспектами - це і традиції країни, її культура, організації та інститути, які представлені в цій країні, і відсутність належного законодавства", - сказав він.

Голова українського представництва Єврокомісії зазначив, що боротися з корупцією мають не лише органи та інститути, а й громадяни. "Головна відповідальність лежить на плечах самих громадян, адже вони можуть вирішувати для себе: чи будуть вони уникати корупції чи навпаки її заохочуватимуть. Чим більше дій буде з боку самих громадян, тим меншим буде рівень корупції в країні", - зазначив він.

Разом з тим президент Комітету регіонів Євросоюзу не виключив, що колись Україна стане членом ЄС.

"Утім можливо, що Україна стане членом Євросоюзу. Не можна сказати, що ми відкидаємо цю можливість", - сказав він.

Ван ден Бранде дав зрозуміти, що програму "Східне партнерство" не варто розцінювати як ерзац ЄС для України.

"На даний момент ми працюватимемо в рамках програми європейського партнерства, але ми не виключаємо можливість, навіть сподіваємося, що Україна колись стане членом Євросоюзу", - сказав президент Комітету регіонів ЄС.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування