Скандал у БЮТ: Депутат звинувачує однопартійців в організації "лохотронів"

П'ятниця, 11 грудня 2009, 17:04
Депутати від БЮТ Сергій Терьохін, Сергій Соболєв і Віктор Уколов пов'язані з лотерейним бізнесом підприємства, в діях якого зафіксовані несплата податків і недоплати за виграшами.

Про це на прес-конференції в п'ятницю заявив інший БЮТівець Антон Яценко, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"На жаль, будучи членом БЮТ, я з глибоким жалем можу повідомити, що до компанії "Українська національна лотерея" мають пряме відношення низка моїх колег: це пан Соболєв, пан Терьохін і пан Уколов", - сказав він.

"Мені абсолютно все одно, що зараз проходить президентська компанія. Я вважаю, що є речі, які недопустимі", - додав Яценко.

Згідно з наданими депутатом документами, Терьохін, Соболєв та Уколов до 2004 року були бізнес-партнерами "УНЛ", 100% акцій якої належить офшорній компанії з Британських Віргінських островів.

Уколов, зокрема, очолював ТОВ "ТРК Новий Проект" (Київ, ліквідовано в 2004 році), засновниками якого виступали Інститут відкритого суспільства "Інститут Борисфена" (його засновники - Терьохін і Соболєв), ПП "ЕССІ Інтернешнл" (засновник - Світлана Терьохіна, дружина депутата) і "УНЛ".

"Таким чином, ці люди були партнерами по бізнесу", - констатував Яценко.

Крім того, Терьохін значиться у наданих Яценком документах як людина, що лобіює в структурах влади інтереси "УНЛ".

Згідно з даними Яценкf, щомісячний дохід "УНЛ" становить 18-22 млн грн, з яких 15% виводяться з країни в якості роялті.

Крім того, згідно з наданими документами, останні п'ять років компанія не виконує ліцензійні умови щодо показників капіталізації, а також "мала проблеми з формуванням призового фонду".

"На мою думку, державний обранець не повинен брати участі в якихось брудних маніпуляціях", - сказав Яценко.

Як повідомив депутат, обсяг українського ринку лотерей становить від 3 млрд грн до 4 млрд грн.

Раніше Яценко зареєстрував у парламенті два законопроекти, в яких пропонується ввести державну монополію в сфері лотерей, а всі гроші, отримані від держлотерей, направляти до бюджету для фінансування витрат соціального характеру.

Підприємство "УНЛ" засноване в 1997 році. У більшості великих міст України встановлено понад 4,2 тис. терміналів підприємства. Воно проводить лотереї "Супер Лото", "Кено", "Лото Максима", "Лото Трійка".
powered by lun.ua