БЮТ погодився продовжити Стельмаху повноваження

Вівторок, 15 грудня 2009, 16:51
 

БЮТ не буде турбуватиме главу Нацбанку Володимира Стельмаха до президентських виборів.

Про це повідомив заступник лідера фракції БЮТ у Верховній Раді Андрій Кожем'якін, передає Ліга.

Кожем'якін нагадав, що глава Нацбанку призначається і звільняється за поданням президента.

"Це його (президента) квота. Він подасть - не подасть, ми в це грати не будемо, вважаємо, що це на його совісті. Пройдуть президентські вибори, і я думаю, що ми усіх поставимо на свої місця", - сказав він.

"Це конституційна квота президента, він має його (Стельмаха) зняти і запропонувати нову кандидатуру. Він цього не зробить, тому який сенс зараз ламати списи, якщо в нас нічого не вийде?", - сказав він.

У той же час керівник групи радників глави НБУ Валерій Литвицький заявив, що Стельмах має намір і надалі очолювати відомство, незважаючи на завершення терміну повноважень.

"Термін минув, але нинішній глава НБУ буде виконувати в повному обсязі свої обов'язки до того дня, поки Верховна Рада за поданням президента не затвердити нового главу", - Литвицький.

Раніше у Верховній Раді була зареєстрована постанова (N5401) про звільнення Стельмаха з посади голови НБУ.

Під проектом постанови про звільнення Стельмаха в зв'язку з закінченням терміну повноважень підписалися народні депутати Володимир Яворівський, Олег Ляшко (обоє БЮТ), Юрій Кармазин (НУНС) і Олександр Голуб (КПУ).

Нагадаємо, 16 грудня минає 5-літній строк перебування Стельмаха в посаді глави НБУ.

Згідно з Конституцією, глава Нацбанку обирається більшістю конституційних складів парламенту терміном на п'ять років.powered by lun.ua