РНБО: Цивілізований світ має відреагувати на заяву Кадирова

П'ятниця, 25 грудня 2009, 12:06
 

Заяви деяких російських політиків щодо України несуть загрозу для національних безпек як України, так і Росії.

Про це йдеться у заяві апарату Ради нацбезпеки і оборони у відповідь на заяву президента Чечні Рамзана Кадирова щодо України.

"Не торкаючись особистості автора заяви та його неспроможності здійснювати серйозний вплив на політику центральної влади Росії у зовнішньополітичній сфері, варто зазначити - подібні "месиджі" несуть загрозу для національних безпек як України, так і Росії", - сказано у ній.

На думку членів апарату РНБО, ці заяви спрямовані на "демонтаж процесу стабілізації та виходу на новий рівень стратегічного партнерства двох рівних і незалежних держав".

"Особливою небезпекою є те, що вони торпедують гостру необхідність "перезавантаження" двосторонніх відносин, що все більше відіграють роль певних гарантів стабільності та безпеки від "Ванкувера до Владивостока", - сказано у заяві.

"Подібна заява має стати викликом як для державної влади Росії, так і для російської політичної еліти... Натомість така риторика Кадирова виправдовує і трагічну історію війни в Чечні, інших воєн, воєнних конфліктів, що дестабілізували світ, відкинули цілі народи від прогресу", - вважають в РНБО.

У заяві сказано, що в Україні "з розумінням сприймають необхідність діалогу навколо ініціативи президента Росії Мєдвєдєва щодо нової архітектури колективної системи європейської безпеки".

"Тому викликає здивування неприхована спроба одного із "воєнних стратегів" зірвати цей процес та втягнути Росію в нову холодну війну. Ми сподіваємося, що російська політична влада... дасть відповідну і жорстку офіційну оцінку провокаційним заявам Кадирова. Цивілізований світ мусить відреагувати на це, щоб попередити подібні явища на майбутнє", - заявляють у РНБО.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування