Голова ЦВК: політики компрометують Україну

Понеділок, 11 січня 2010, 20:50

Голова Центрвиборчкому Володимир Шаповал закликає не робити голослівних заяв про фальсифікації на виборах.

Відповідаючи на питання, чи є підстави для численних висловлювань про те, що готуються якісь фальсифікації на виборах, він сказав: "Скажу так - правових підстав ці висловлювання не мають".

"Я вважаю, що такі заяви є, по-перше, суспільно некоректними, тому що вони ставлять під сумнів всю роботу, яку проводять організатори виборів, починаючи від ЦВК і закінчуючи дільничними комісіями", - заявив голова ЦВК.

"Такі заяви фактично компрометують нашу країну, демократичні принципи самої держави", - зазначив Шаповал, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Мені прикро, що таке взагалі відбувається, прикро, що до цього долучаються серйозні політики (або їх оточення), які мало не щодня заявляють про свій патріотизм і турботу про країну, здається, не усвідомлюючи при цьому, яку "послугу" вони роблять своїй країні", - вважає він.

"Варто було б подумати про образ України, пам'ятати про те, що ми визначаємо себе як демократична держава", - додав голова ЦВК.

Шаповал пропонує: "Якщо учасники виборчого процесу серйозно переймаються можливими масштабними фальсифікаціями, то нехай вони зі свого боку роблять усе можливе, щоб таких фальсифікацій не було".

"У них є всі важелі для цього. Починаючи з того, що виборчі комісії - і окружні, і дільничні - сформовані за активної участі самих кандидатів", - сказав він.

"От нехай вони силами своїх представників у комісіях зроблять так, щоб подібним фальсифікаціям просто не було місця", - зазначив Шаповал.

На його переконання, заяви про фальсифікації мають бути доведені, підтверджені як раз не словом, а ділом.

"На жаль, ми чуємо тільки загальні розмови і звинувачення, такі собі філіппіки", - сказав голова ЦВК.

"Проте я не знаю жодного факту, коли б, скажімо, конкретна особа, яка нібито займається фальсифікацією, було виявлено, його діяльність висвітлена, прізвище - названо", - зазначив Шаповал.

"Я, зрештою, навіть наполягаю: давайте називати конкретні факти, говорити про конкретних осіб, які скоюють такі правопорушення, ставити питання про порушення кримінальних справ, тобто - давайте діяти за законом", - підкреслив він.

powered by lun.ua