Навколо грузинських спостерігачів обстановка гарячішає

Субота, 16 січня 2010, 15:11

ЦВК звернулася до Вищого адмінсуду з проханням визнати правомірними її дії про відмову зареєструвати 2 011 грузинських спостерігачів на виборах президента.

Про це повідомив заступник голови ЦВК Андрій Магера "Українським новинам".

"За моєю інформацією, така скарга подана", - сказав він.

За його словами, рішення суду має бути ухвалене до дня голосування.

Водночас, голова комітету парламенту Грузії з оборони й безпеки Гіві Таргамадзе, який очолює незареєстрованних в Україні грузинських спостерігачів, заявив, що в ЦВК й у Донецькій області створюють штучні перешкоди для їхньої роботи.

"Ми все ще не втрачаємо надії, що ЦВК України зареєструє на виборах грузинських спостерігачів, однак цілком очевидно, що нам чинять штучні перешкоди", - сказав Таргамадзе у суботу в телефонному інтерв'ю телекомпанії "Руставі 2", повідомляє "Інтерфакс".

"У Донецькій області злякалися грузинських спостерігачів, які своєю компетентністю не дадуть права сфальсифікувати вибори", - стверджує грузинський депутат.

За його словами, на даний час у Донецьку знаходяться 350 грузинських спостерігачів.

У свою чергу, генеральний секретар партії "Рух за справедливу Грузію" Петре Мамрадзе в суботу на брифінгу заявив, що спрямування в Україну близько 2 тисяч грузинських спостерігачів є "провокаційним кроком".

"Абсолютна більшість цих так званих спостерігачів не мають жодного досвіду участі у виборах у якості спостерігачів, причому, якщо судити з заповнених ними в Києві анкет, не мають і жодних професій", - сказав Мамрадзе.

"На цьому тлі складається враження, що абсолютна більшість цих грузинських спостерігачів в Україні є грузинськими поліцейськими чи спецназівцями", - стверджує він.

Марадзе також зазначив, що відповідно до поширеної в Києві інформації, Таргамадзе вже давно перебуває в Україні і створив тут мобільну групу, за допомогою якої має намір втрутитися в хід виборів.

"Дії Саакашвілі і його режиму щодо президентських виборів в Україні можуть викликати роздратування в українському суспільстві і завдати великої втрати іміджу Грузії на міжнародній арені", - сказав Мамрадзе.

Як відомо, ЦВК відмовляється зареєструвати спостерігачів від Грузії на президентських виборах 17 січня навіть не дивлячись на рішення суду. У БЮТ обурені цією відмовою, а в Партії регіонів підтримують таке рішення.powered by lun.ua