Мешканці острова Зміїний не можуть проголосувати

Неділя, 17 січня 2010, 11:15

Жителі острова Зміїний не мають можливості проголосувати на виборах президента через ліквідацію на ньому Центрвиборчкомом виборчої дільниці.

Про це повідомив представник одеського обласного відділення Комітету виборців України агенції "Українські новини".
.
Він пояснив, що 4 грудня комісія територіального виборчого округу №145, розташованого в місті Ізмаїл Одеської області, направила в ЦВК постанову про створення в селищі Біле (о. Зміїний) спеціальної дільниці №36.

Але Центрвиборчком вирішив створити в Білому не спеціальну, а звичайну дільницю.

Представник КВУ уточнив, що, відповідно до закону, спеціальні виборчі дільниці утворюються в місцях тимчасового перебування виборців із обмеженими можливостями пересування.

Однак пізніше ЦВК заявила, посилаючись на дані Кілійського райвідділу міліції і Державного реєстру виборців, що станом на 9 січня 2010 року у селищі Біле відсутні зареєстровані громадяни, і визнала, що дільниця підлягає ліквідації.

Як відомо, острів Зміїний розташований на відстані близько 100 км від Одеси і близько 30 км від устя Дунаю, у Кілійському районі Одеської області. Площа острова - 20,5 га.

7 червня 2008 року Одеська обласна рада затвердила межі селища Біле на острові Зміїний.

На острові Зміїний розташована прикордонна застава, поштове і банківське відділення, і постійно проживають близько 50 осіб.

powered by lun.ua