Спостерігачі: вибори пройшли демократично, але це - "лише розминка"

Понеділок, 18 січня 2010, 13:59

Президентські вибори в Україні пройшли без особливих порушень, констатують спостерігачі від Європарламенту.

"Спостерігачі від Європейського парламенту не помітили жодних суттєвих порушень", - сказав голова делегації спостерігачів Європарламенту Павло Коваль на прес-конференції в понеділок у Києві.

За його словами, враження тих парламентарів, які спостерігали за цими і попередніми виборами, - позитивні, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Коваль сказав, що спостерігачі відзначають позитивні зміни в організації виборчого процесу в Україні.

Він зазначив, що це попередні результати місії. Але в цілому група спостерігачів від Європарламенту оцінює хід першого туру президентських виборів в Україні як чесний, демократичний й відповідний міжнародним стандартам.

Водночас Коваль відзначив існування двох проблем у ході виборчого процесу - ситуація з голосуванням удома і з якістю списку виборців.

"На даний момент поки ніщо не свідчить, що ці недоліки вплинуть на результати виборів", - додав він.

Раніше євродепутат Марек Сівець, який входить у делегацію спостерігачів Європарламенту, сказав, що делегація планує визнати голосування вільним і прозорими, але зазначив, що "потрібно пам'ятати, що це тільки розминка".

"Цей перший тур пройшов спокійно, але потрібно пам'ятати, що це тільки розминка", - сказав він, спрогнозувавши гостру боротьбу в другому турі виборів, повідомляє УНІАН.

Також раніше спостерігачі від Польщі заявили, що президентські вибори в Україні 17 січня пройшли з дотриманням усіх європейських стандартів.

"Ми, як польські спостерігачі, можемо засвідчити, що європейські стандарти в Україні були дотримані", - заявив депутат від Сейму з зовнішніх справ і комісії з питань оборони Маріуш Камінські на прес-конференції в понеділок у Києві.

"Як громадяни ви складаєте іспит на "відмінно", - додав він, цитує "Інтерфакс".

Також спостерігач від Польщі, віце-мер Любліна Кшиштоф Лонтка сказав, що відзначені факти порушень на виборчих дільницях, де побували польські спостерігачі, не можуть суттєво вплинути на результати голосування.

На його думку, єдине, що може вплинути на результати другого туру президентських виборів, є голосування на дому.

"Загальна кількість тих, хто проголосував на дому, має бути в середньому однаковою по всій країні... Як показує практика наших спостережень, суттєві відмінності - від 10 до 20% тих, хто проголосував на дому, свідчать про намір фальсифікації", - сказав Лонтка.

powered by lun.ua