Ющенко хоче оголосити зону надзвичайної екологічної ситуації

Середа, 10 лютого 2010, 21:43
Президент Віктор Ющенко підписав указ про оголошення території міста Калуш зоною надзвичайної екологічної ситуації.

Про це повідомляє сайт глави держави.

"Оголосити з дня набрання чинності цим указом на строк дев'яносто днів місцевість на територіях міста Калуш та сіл Кропивник і Сівка-Калуська Калуського району Івано-Франківської області зоною надзвичайної екологічної ситуації", - йдеться у документі.

Цей указ президента набере чинності одночасно з набранням чинності законом про його затвердження.

Згідно з документом, Кабміну доручено невідкладно забезпечити у зоні надзвичайної екологічної ситуації добровільне відселення людей з територій просідання земної поверхні, утворення провальних воронок, карстів, зсувів ґрунтів.

Відселені люди мають бути обов'язково забезпечені жилими приміщеннями для тимчасового, а в подальшому постійного проживання, наголошується в указі.

Також уряд має забезпечити "здійснення запобіжних заходів щодо недопущення забруднення джерел питного водопостачання".

Уряд доручено виділити у тижневий строк "додаткові кошти місцевим бюджетам міста Калуш та Калуського району, інші матеріальні ресурси для нормалізації екологічного стану в зоні надзвичайної екологічної ситуації".

Міністерство закордонних справ та Міністерство економіки мають звернутися до міжнародних організацій та іноземних держав з проханням надати гуманітарну і технічну допомогу.

Як зазначається у документі, в результаті господарської діяльності хімічних підприємств у Калуському районі Івано-Франківської області, було порушено екологічну рівновагу в товщі гірських порід Калуш-Голинського родовища калійних солей.

Це спричинило численні провали земної поверхні над площею шахтних полів у місті Калуш, руйнування будинків і комунікацій, засолення водоносних горизонтів у цьому місті, селах Кропивник і Сівка-Калуська.

Українська правда