БЮТ хоче відкласти місцеві вибори у довгий ящик

2 перегляди
Понеділок, 15 лютого 2010, 17:26
Віце-спікер Микола Томенко (БЮТ) пропонує перенести місцеві вибори з 30 травня 2010 року на 27 березня 2011.

Відповідний проект постанови він зареєстрував у Верховній Раді, повідомляє сайт парламенту.

У пояснювальній записці до документу зазначається, що "через об'єктивні обставини у зазначені строки організувати та провести ці вибори на належному рівні та з дотриманням всіх вимог законодавства не вбачається можливим".

"Зокрема, досі не прийнято закон про держбюджет на 2010 рік, у зв'язку з чим наразі немає відповідних підстав для виділення коштів на проведення місцевих виборів", - йдеться у документі.

"Потребує законодавчого врегулювання правова колізія щодо проведення місцевих виборів у Криму", - наголошує Томенко.

У записці зазначається, що "відповідно до рішення Конституційного Суду визнано неконституційним положення закону стосовно проведення наступних чергових виборів до Верховної Ради АР Крим у 2010 році".

"Сумнівно також, що у разі проведення чергових місцевих виборів 30 травня 2010 року можна буде виконати норми закону щодо термінів відповідних дій із організації виборчого процесу", - вважає БЮТівець.

"Зважаючи на цьогорічну складну економічну ситуацію, та фактичне блокування  бюджетного процесу, пропонується перенести чергові місцеві вибори на початок наступного року", - наголосив він.

"Оскільки попередні чергові місцеві вибори відбулися 26 березня 2006 року, а відповідно до Конституції депутати місцевих рад обираються строком на п'ять років, за доцільне вважається визначити датою виборів неділю 27 березня 2011 року", - йдеться у пояснювальній записці.

Як відомо, раніше депутат від НУ-НС Оксана Білозір запропонувала перенести місцеві вибори на 26 вересня 2010 року. 

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua