Кримський парламент буде чекати відмашки з Києва

Середа, 17 лютого 2010, 21:20
Кримський парламент буде обиратися одночасно з черговими виборами депутатів місцевих рад після того, як їх дату визначить Верховна Рада.

У середу на засідання виносилися два проекти про дату виборів до кримського парламенту.

Представник фракції "Комуністи" В'ячеслав Захаров пропонував обрати новий парламент 11 квітня 2010 року, а депутат Юхим Фікс із фракції "Солідарність" - 30 травня.

Захаров у ході засідання запропонував зняти з голосування проект про вибори 11 квітня й закликав колег призначити вибори на 30 травня.

Фікс заявив, що кримський парламент може призначити вибори на будь-який день, але це не означає, що вони відбудуться, оскільки гроші на їх проведення виділяються з держбюджету, а його поки не затверджено.

"Ми ухвалити рішення можемо, але провести вибори не зможемо, оскільки потрібно близько 100 млн. грн. із державного бюджету", - сказав парламентар.

Він запропонував прийняти розроблену групою депутатів поправку до його проекту, в якій вказано, що вибори до парламенту Криму буде проведено одночасно з черговими місцевими виборами, дату яких призначить український парламент.

Ця пропозиція знайшла необхідну кількість голосів, незважаючи на протести комуністів, які заявили, що деякі політичні сили хочуть "узурпувати владу" в автономії.

"Як тільки буде ухвалено рішення Верховною Радою України (про місцеві вибори), ми збираємо сесію, ухвалюємо рішення й призначаємо дату виборів (парламенту Криму)", - сказав журналістам кримський спікер Анатолій Гриценко.

"Тут немає бажання, як багато хто намагається представити, узурпувати владу", - сказав він.

Як відомо, 16 лютого Верховна Рада визнала такою, що втратила чинність постанову про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів на 30 травня 2010 року.

Разом із тим парламент поки не призначив нову дату їх проведення.

УНІАНpowered by lun.ua