Янукович спершу поїде до Брюсселю, а вже потім до Москви?

Вівторок, 23 лютого 2010, 08:51


Перший закордонний візит у статусі повноважного президента Віктор Янукович зробить до Брюсселю.

За інформацією газети "Комерсант-Україна", візит заплановано на 1 березня, і європейські лідери вже підтвердили свою згоду на зустріч із новим главою української держави.

Візит Януковича до Росії відбудеться пізніше - імовірно, після призначення нового прем'єр-міністра України.

Про те, що дата і попередня програма візиту Януковича до Брюсселю погоджені, виданню повідомили 22 лютого одразу декілька джерел у структурах ЄС.

"Погоджена дата візиту - 1 березня. На сьогодні досягнута домовленість, що в Брюсселі відбудуться його зустрічі з президентом ЄС Херманом ван Ромпеєм, президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу і президентом Європарламенту Єжи Бузеком", - розповів один зі співрозмовників газети.

Однак офіційно про поїздку Януковича буде оголошено лише після його інаугурації - до приведення Януковича до присяги у Брюсселі не можуть називати його повноважним президентом і гарантувати йому зустрічі такого високого рівня.

Менше з тим, неофіційну згоду на зустріч із українським лідером підтвердили усі вищезгадані європейські чиновники.

У понеділок у Брюсселі відбулося засідання Ради голів МЗС країн ЄС, одним із питань порядку денного якого було вироблення єдиної позиції Брюсселя на переговорах із Януковичем.

Візит нового українського президента до Москви відбудеться після поїздки до Брюсселю - в першій декаді березня. Відповідна домовленість була досягнута 20 лютого у телефонній бесіді Януковича з президентом РФ Дмитром Медведєвим.

У дипломатичних колах стверджують, що точна дата візиту ще не узгоджена.

"Очевидно, дата буде залежати від коаліційного процесу - для Януковича вигідно поїхати до Москви уже після затвердження нового прем'єра", - зазначив один зі співрозмовників газети.

У Партії регіонів поки не оприлюднюють черговість закордонних візитів свого лідера.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.