УПЦ (МП) чекає від Януковича повернення майна

П'ятниця, 26 лютого 2010, 18:19

УПЦ (МП) чекає від президента Віктора Януковича запровадження релігійних предметів, інституту капеланів та повернення церковного майна.

Про це йдеться у зверненні Священного синоду УПЦ (МП) до президента, яке було прийняте в п'ятницю, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

Синод вважає за необхідне запровадження вивчення основ християнської етики, православної культури та Закону Божого в навчальних закладах усіх рівнів - "від дитячого садка до найпрестижнішого університету".

Синод висловив думку, що українська армія "вимагає запровадження служби військових священиків" для виховання військовослужбовців у дусі "любові до Бога і земної Батьківщини".

Крім того, синод нагадав про необхідність соціального захисту і духовної підтримки дітей, позбавлених батьківської опіки, та людей літнього віку, які не мають підтримки.

Синод також сподівається, що держава буде "всіляко підтримувати розвиток духовно-просвітительських інформаційних проектів на телебаченні, радіо та в інших ЗМІ з метою духовного відродження і виховання майбутніх поколінь".

"Для того, щоб Церква могла забезпечувати власне буття, відроджувати в повноті соціальне служіння і допомагати людям, сподіваємося на продовження процесу повернення церковного майна", - зазначено в зверненні.

У документі наголошується, що Церква не заперечує необхідності існування музеїв-заповідників, галерей, запасників та книгосховищ.

У той же час архієреї наполягають на тому, що "церковні цінності та пам'ятки, відібрані у віруючих богоборчою владою, мають бути повернуті у власність справжніх власників".