Московська церква клопоче про Україну перед "Газпромом"

П'ятниця, 19 березня 2010, 12:48

Московський патріархат просить уряд Росії дозволити хімпідприємствам України напряму закуповувати газ у "Газпрома" та інших російських компаній.

Відповідне клопотання міститься в листі глави синодального Відділу зі взаємин Церкви та громадськості протоієрея Всеволода Чапліна на адресу голови ради директорів "Газпрома", першого віце-прем'єра Віктора Зубкова.

У ньому йдеться, що приводом для звернення став лист, що надійшов на ім'я патріарха Кирила від голови Союзу хіміків України Олексія Голубова з проханням сприяти наданню згаданої можливості.

У цьому зв'язку отець Всеволод попросив Зубкова "звернути увагу" на позицію Голубова, "беручи до уваги істотну допомогу, що надають Українській православній церкві Московського патріархату підприємства хімічної промисловості України".

Священик пояснив, що "доволі часто надходять клопотання на ім'я святійшого патріарха про те, щоб органи влади різних країн взяли до уваги ті чи інші прохання".

"І такого роду клопотання скеровуються синодальним відділом зі взаємин Церкви та громадськості до відповідних органів влади, для того щоб вони знали про потреби і побажання авторів звернень", - додав він.

У свою чергу відповідальний секретар експертної ради "Економіка та етика" при патріарху Павло Шашкін заявив, що наразі багато хімпідприємств України "простоюють, люди сидять без роботи через відсутність можливості прямо співпрацювати з російськими підприємствами в плані переробки газу".

"Інтерфакс-Україна"

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування