Ізраїль депортує до України терористку

Понеділок, 22 березня 2010, 08:25

Влада Ізраїлю оголосила про депортацію до України Ірени Поліщук, засудженої за сприяння тероризму.

Як передає "Німецька хвиля", ця українська громадянка 2002 року допомогла в організації теракту, внаслідок якого 2 особи загинули, 40 дістали поранення.

31-річна Ірена Поліщук побралася з її палестинським чоловіком Ібрагимом в Україні і згодом переїхала жити до Віфлеєма. В Ізраїлі вона мешкала нелегально, з підробленим паспортом, та не ставала на облік в українському консульстві.

Ірену Поліщук та її чоловіка було затримано на другий день після кривавого теракту, що стався в місті Рішон Ле-Ціоні в травні 2002-го року.

Як з’ясувало слідство, подружня пара власною машиною доставила терориста-смертника на місце теракту.

Після арешту Ірена Поліщук визнала свою вину, а ізраїльський суд засудив її до 20-річного тюремного ув’язнення. Її чоловіка було засуджено до шести довічних термінів і ще 45-ти років.

Сама Ірена Поліщук вже відсиділа майже 7 років зі свого строку й тепер, як повідомляє офіційна палестинська інформагенція "МААН", власті Ізраїлю оголосили про підготовку її депортації в Україну.

Влада Палестинської автономії намагалася оскаржити це рішення, наголошуючи, що українка має двох неповнолітніх доньок, одну з яких виховують батьки Ірени в Україні. Утім, цю апеляцію, а також подання від самої Ірени з проханням скасувати її вислання в Україну були відхилені.

Палестинський міністр у справах в’язнів Ісса Караке заявив, що рішення про депортацію української громадянки на батьківщину є "небезпечним і тиранічним" і порушує міжнародне законодавство та базові принципи прав людини.

У правозахисній організації "Аддамір", яка допомагає ув’язненим палестинським жінкам, кажуть, що їхні адвокати зараз вивчають подробиці депортаційної ухвали. powered by lun.ua