У Європі сказали, коли допоможуть Україні

Вівторок, 23 березня 2010, 21:38

Євросоюз буде надавати конкретну і всебічну підтримку Україні "в обмін на проведення внутрішніх реформ".

Така позиція випливає з рішення, ухваленого Радою ЄС з питань закордонних справ та з виступу європейського комісара з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефана Фюле.

Зокрема, у рішенні Ради ЄС сказано: "Рада обмінялася думками щодо України, включаючи пакет заходів, які ЄС може запропонувати Україні в обмін на імплементацію внутрішніх реформ, наприклад, дорожню карту відносно безвізового режиму".

У своєму виступі Фюле зазначив, що під час зустрічей з президентом України Віктором Януковичем європейська сторона пояснила, що буде підтримувати Україну в проведенні необхідних реформ "практичним і реальним шляхом".

Як приклад єврокомісар назвав те, що як тільки Україна повернеться до співпраці з МВФ щодо кредиту стенд-бай, ЄС готовий надати додаткову макрофінансову допомогу в розмірі 610 млн. євро.

"Аналогічно, якщо Україна досягне прогресу в реформах газового сектора, комісія буде працювати над тим, щоб досягти подальшого прогресу з газового пакету підтримки", - сказав європейський чиновник.

Таким самим чином була описана і підтримка секторальних реформ.

"Якщо Україна досягне прогресу у проведенні секторальних реформ, ЄС буде готовий відповісти за допомогою нашої технічної та фінансової підтримки в рамках Європейської політики сусідства та додатково ресурсами Східного партнерства", - пояснив Фюле.

Говорячи про безвізовий режим між Україною та ЄС, єврокомісар нагадав, що вже було заявлено про те, що якщо будуть імплементовані пріоритетні заходи, які нещодавно були погоджені в контексті візового діалогу, "ми будемо вести далі дискусію з державами ЄС щодо можливого майбутнього підходу до дорожньої карти".

"Жодного рішення ще не прийнято, але ми хочемо продемонструвати нашу добру віру і рішучість рухатися вперед", - сказав Фюле. У той же час європейський комісар запевняє у відданості подальшому поглибленню двосторонніх відносин.

"Ми будемо допомагати Україні в цьому важкому процесі реформ. Ми залишаємося сильними і давніми друзями України", - підкреслив він.

Інтерфаксpowered by lun.ua