Тимошенко: суддям КС пропонують 1 млн. доларів за "тушки"

Понеділок, 29 березня 2010, 14:26

Суддям КС пропонується 1 млн. доларів за винесення рішення про легітимність створення нинішньої коаліції.

Про це заявила на брифінгу у понеділок у ВР лідер БЮТ Юлія Тимошенко.

За її словами, суддів КС по одинці викликають для переговорів представники діючої влади.

"В останні дні події в КС почали розвиватися досить стрімко", - сказала Тимошенко.

"Всіх суддів КС по одному почали викликати до представників Януковича і почали вимагати або в супереч Конституції прийняти рішення, що коаліція і уряд легітимні, або їм було запропоновано кілька інших можливих дій: написати заяву за власним бажанням, і тоді їм пропонувалося непогане пенсійне забезпечення і менш значимі посади", - розповіла вона.

"Друге, їм пропонувалося не просто добровільно піти у відставку, а перед тим ще й освітити ці порушення Конституції. Крім того тим, хто залишається і погоджується працювати з Януковичем на будь-яких основах, за рішення, яке треба винести, пропонується 1 млн доларів", - розповіла Тимошенко.

Водночас вона не назвала імен суддів які повідомили їй про тиск, зазначивши, що "має інформацію безпосередньо з КС".

Також вона не назвала представників діючої влади, які ведуть відповідні переговори з суддями. Водночас Тимошенко нагадала про рішення КС від 2008 року, яким був чітко визначений порядок формування коаліцій у ВР депутатськими фракціями.

"КС" сьогодні пропонується визначити позафракційних депутатів як фракцію і визнати, що після прийняття закону про регламент нібито відкриваються нові обставини. Але такі дії безумовно прямо суперечать рішенню КС (попередньому) і Конституції", - сказала вона.

Тимошенко також звернулася до суддів КС з проханням не приймати неконституційних рішень.

Українська правда