Янукович "клонуватиме" групи, щоб зліпити коаліцію, але вибори вірогідніші?

Середа, 3 березня 2010, 08:22

У середу у Верховній Раді збираються голосувати з питання недовіри уряду.

Припинення діяльності правлячої коаліції може завершитися позачерговими виборами чи створенням нової коаліції силовими способами, вважають експерти, передає "Німецька хвиля".

Голова правління Лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут вважає, що єдиним "європейським та парламентським способом" визначення існування коаліції могло б стати заплановане на середу голосування щодо недовіри уряду.

На думку Когута, спікер Володимир Литвин припустився "багатьох сумнівних моментів" під час приведення коаліції у відповідність до нового закону про регламент Верховної Ради.

Однак після розпуску коаліції почався відлік 30 днів для створення нової коаліції, нагадують експерти.

Політичний аналітик PR-групи "Polittech" Ярослав Макітра вважає, що залучити до коаліції з Партією регіонів більшість фракції "Наша Україна" буде непросто.

На думку аналітика, в адміністрації президента Віктора Януковича виникне спокуса клонувати для створення коаліції нові депутатські групи з числа перебіжчиків з інших фракцій.

"Позачергові вибори – це найбільш вірогідний варіант. Або спроба створити коаліцію в неконституційний спосіб за допомогою окремих депутатських груп. Цим Янукович та його команда створять собі дуже серйозні проблеми своєї легітимності", - каже Макітра.

Він оцінює можливість створення нової коаліції у 30%, а можливість позачергових парламентських виборів – у 70%.powered by lun.ua