Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Український збройовий уран віддадуть Росії і США

Вівторок, 13 квітня 2010, 18:52
Високозбагачений уран, від якого відмовилася Україна, буде вивезений до Росії.

Про це заявив гендиректор Міжнародного центру зі збагачення урану Олексій Лебедєв в інтерв'ю "Росії 24", повідомляють "Вести".

За його словами, матеріал буде упакований у контейнери і потім, швидше за все, залізницею вивезений в РФ, де потім він потрапить, якщо це свіже паливо, на завод в Електросталі, а якщо опромінене, то на "Маяк" у Челябінськ.

Лебедєв зазначив, що мова йде про декілька десятків кілограмів палива.

"Я так розумію, мова йде про поставки високозбагаченого свіжого дослідного палива та опроміненого. Програмою цієї ми займаємося вже багато років. Вивезений такий матеріал з Узбекистану, Казахстану, Чехії, Угорщини", - сказав він.

"Довго дуже тривали переговори з Україною. Я дуже радий, що вони, нарешті, позитивно закінчилися", - зазначив експерт.
 
"Ми, швидше за все, говоримо про кількість у декілька десятків кілограм. Якщо говорити про масштаби, це взагалі мізерні цифри. Інша справа, це дуже важливо з точки зору нерозповсюдження", - заявив Лебедєв.

"Високозбагачені матеріали повинні зберігатися там, де з ними вміють поводитися, або можуть їх зробити безпечними. З точки зору впливу на екологію тут побоювання повинні бути мінімальними", - підкреслив він.

Крім того, американська газета "USA Today" з посиланням на прес-секретаря Білого дому Роберта Гіббса повідомила, що деяка кількість ядерних матеріалів, які знаходяться в Україні, може бути привезена до США, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Гіббс сказав, що українські запаси (високозбагаченого урану), яких достатньо, щоб з них зробити кілька ядерних бомб, будуть перероблені до 2012 року", - йдеться у повідомленні.

"Деякі матеріали можуть бути привезені до Америки, як частина зусиль для того, щоб вони не потрапили до рук терористів", - повідомляє газета.

Крім того, видання зазначає, що Росія також буде відігравати роль в переробці, але деталі при цьому не повідомляються.
   
Як відомо, у понеділок під час переговорів з президентом США Бараком Обамою президент США Віктор Янукович заявив про намір Києва повністю ліквідувати свої запаси високозбагаченого урану до 2012 року.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: