У Раді з'ясували, що міліція не била журналістів

Четвер, 15 квітня 2010, 19:54

Працівники МВС не причетні до нападу на журналістів львівської газети "Експрес".

Про це йдеться у рішенні комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації "Про факт перешкоджання виконанню професійних обов'язків журналістам львівської газети "Експрес", повідомляє прес-служба МВС.

Згідно з документом, в ході обговорення інформації про участь міліції у конфлікті, з'ясувалося, що "працівники МВС України до інциденту не причетні".

Комітет звернувся до ЗМІ з проханням спростувати цю "недостовірну інформацію".

Крім того, парламенту рекомендовано утворити тимчасові слідчу комісію з розслідування випадків перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та випадків тиску на свободу слова в Україні.

Також комітет вирішив заслухати на своєму наступному засіданні інформацію Генпрокуратури та Державної податкової адміністрації України про хід розслідування інциденту з журналістами газети "Експрес".

Як відомо, 13 квітня близько 100 співробітників газети "Експрес" (Львів) блокували рух на трасі Київ-Чоп біля Львова, вимагаючи розслідувати напад міліції на журналістів видання.

За даними представників газети, у квартиру директора видання ввірвалися 2 невідомих, які, представившись міліціонерами, повідомили, що повинні його доставити на допит як свідка у одній зі справ.

Директор відмовився йти, тому що перебував вдома сам із 2 маленькими дітьми.

Зо словами співробітників "Експресу", міліціонери із застосуванням сили змусили директора вийти із квартири й доставили в Державну податкову адміністрацію у Львівській області.

Туди виїхали журналісти газети "Експрес".

За даними газети, там 5 співробітників міліції побили журналістів і розбили їм відеокамеру.

Українська правдаpowered by lun.ua