Син екс-президента Киргизії може сісти за корупцію

П'ятниця, 16 квітня 2010, 12:32
 

Генпрокуратура Киргизії порушила кримінальну справу проти сина колишнього президента країни Максима Бакієва за фактом нецільового використання державного кредиту.

Про це повідомляє Інтерфакс із посиланням на прес-службу Генеральної прокуратури республіки.

"Щодо Бакієва порушено кримінальну справу за статтями "зловживання посадовим положенням" і "нецільове використання державного кредиту", - говориться в повідомленні.

"3 лютого 2009 року між урядами Киргизії і Росії була підписана угода про надання республіці державного кредиту в розмірі $300 млн під 0,75% річних терміном на 40 років", - відзначається в документі.

"Бакієв, будучи головою Ради директорів ЗАТ "Фонд розвитку Киргизької республіки", використовуючи службове становище всупереч інтересам служби з метою отримання вигоди для себе $35 млн із російського кредиту розмістив на депозитах у п'ятьох комерційних банках, що належали його близьким", - пояснили в прес-службі.

За даними Генпрокуратури, $226 млн, що залишилися, генеральний директор ЗАТ "Фонд розвитку КР" Олексій Єлисєєв за попередньою змовою з Максимом Бакієвим передав компанії Євгенія Гуревича "MGN Group".

Гуревич, займаючись інвестиційними спекуляціями на фондових біржах за межами Киргизії, на отримані від ЗАТ грошових коштів з метою одержання прибутку скуповував і перепродував цінні папери.

У прокуратурі також повідомили, що за фактом продажу державного пакета акцій АТ "Северэлектро" 15 квітня порушена кримінальна справа за статтями про зловживання посадовим положенням.

"Також посадовими особами міністерства державного майна був незаконно, за версією слідства, реалізований держпакет акцій "Северэлектро" - 80% АТ "Чакан ГЭС" на суму $3 млн при тому, що, відповідно до результатів оцінки холдингової компанії "Слов'янський схід", його вартість складає $123,7 млн, тим самим державі нанесено збиток у розмірі $120 млн", - говориться в повідомленні прокуратури.

Інтерфаксpowered by lun.ua