Литвин просить не протиставляти Велику вітчизняну і Другу світову

Понеділок, 19 квітня 2010, 14:38

Спікер Володимир Литвин вважає, що не можна протиставляти дві події - Велику Вітчизняну війну та Другу світову війну, оскільки це була єдина подія.

Про це він заявив після допрем'єрного показу фільму Нікіти Міхалкова "Утомленные солнцем-2", повідомляє прес-служба Верховної Ради.

"Якщо не було Другої світової війни, то що тоді відбувалось з вересня 1939 по червень 1941 року? Була Друга світова війна, але головною, визначальною в цій війні була Велика Вітчизняна війна. Я не розумію тих, хто у своїх намаганнях прислужитися, сподобатися переступає межу. Вважаю, що тему війни пора припинити політизувати", - зазначив Литвин.  

На його думку, сьогодні вкрай важливо зберегти пам'ять про війну у тому вигляді, в якому вона існує "у простого радянського солдата - росіянина, українця, узбека, казаха, всіх тих, чиїми неймовірними зусиллями, потом та кров'ю була здобута Велика Перемога".

"Не треба намагатися нав'язати цим людям інше бачення війни та Дня Перемоги, перевиховати тих, хто відстояв для нас свободу та незалежність", - вважає Литвин.

На запитання, чи вважає він за необхідне ставити пам'ятник Йосипу Сталіну, як це збираються робити в Запоріжжі, Литвин відповів:

"Ні, не вважаю. В цьому немає необхідності".

Українська правдаpowered by lun.ua