Тігіпко сказав, коли закінчиться криза

Вівторок, 20 квітня 2010, 23:02
У проекті бюджету на 2010 рік валютний курс закладений на рівні 8 гривень за долар.

Про це заявив віце-прем'єр Сергій Тігіпко в ефірі 5 каналу.

"Ми заклали абсолютно реалістичний курс 8", - сказав він.

"Ми ніде не намагалися гратися...Зростання ВВП 3,7 закладено. Ми бачимо, що буде більше, але ми все одно залишаємо консервативний варіант. Краще після цього будемо мати додаткові надходження і зможемо ті ж соціальні стандарти ще підвищити", - вважає Тігіпко.

"Перший квартал ми закінчили зі зростанням ВВП 5%. Більше 10% зростає промислове виробництво. Останній місяць, за березень до лютого, ми отримали зростання 6,8% ВВП. Ми бачимо, що економіка починає потихеньку зростати", - зазначив віце-прем'єр.

Коментуючи питання дефіциту бюджету, він заявив: "6% дефіцит бюджету. Його потрібно профінансувати. 6% - це, приблизно, 60 мільярдів гривень. Це, приблизно, 8-9 мільярдів доларів. Такі цифри ми не зможемо взяти тільки за рахунок боргів держави".

"Вийти зараз на ринок - ми можемо залучити 3 мільярди максимум. На внутрішньому ринку запозичати, щоб профінансувати такий дефіцит бюджету, - це означає забирати ресурс від реального сектору економіки", - сказав Тігіпко.

"Такий великий дефіцит бюджету нам потрібно профінансувати за рахунок дешевих грошей", - наголосив він.

Віце-прем'єр також вважає, що має бути підвищений акциз на тютюнові та горілчані вироби.

"За рахунок чого ми можемо ще наповнити бюджет, якщо не за рахунок вина, горілки і тютюну", - зазначив Тігіпко.

Крім того, він наголосив, що 2011 рік "буде набагато легшим".

"Ми попробуємо скласти такі умови, щоб 2011 вже мати таке стале економічне зростання, і під кінець 2011 ми практично вийдемо на ті показники, які ми мали до кризи", - сказав віце-прем'єр.

Українська правдаpowered by lun.ua