Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Путін затіяв ядерну революцію

Вівторок, 27 квітня 2010, 00:50

Москва пропонує Києву об'єднати свої активи в ядерній енергетиці.

Про це заявив прем'єр РФ Володимир Путін журналістам за підсумками зустрічі з президентом Віктором Януковичем у Києві.

"Ми тільки зараз сформулювали пропозицію, яку ми хотіли сьогодні з вами обговорити. Мова йде про великомасштабну кооперацію наших ядерних галузей", - сказав він.

"Ми пропонуємо створити великий холдинг, який включав би в себе об'єднану генерацію, атомне машинобудування і паливний цикл", - заявив прем'єр РФ.

За словами Путіна, "якщо українські фахівці вважатимуть, що це занадто революційна пропозиція, то ми готові діяти поетапно, за окремими кроків".

"На першому етапі можна поставити питання про об'єднання паливного циклу: у нас є підприємства, які постійно обслуговують Україну (у Новосибірську), а у вас є машинобудування в якому ми зацікавлені", - сказав він.

"Ваше атомне машинобудування завантажене роботою виключно на російський ринок, і ми готові поглибити і зберегти співпрацю", - зазначив Путін.

"У цьому сенсі ми не тільки готові до кооперації, але готові взяти активну участь з українськими партнерами в модернізації українських блоків і допустити українських партнерів до роботи на російському ринку", - підкреслив він.

"А у нас дуже великі плани з подвоєння генерації в найближчі десять років. Ми б разом могли попрацювати і на ринку третіх країн при фінансовому співробітництві Росії", - додав Путін.

Зі свого боку, президент України Віктор Янукович назвав цікавою пропозицію російського прем'єра про створення спільного російсько-українського підприємства щодо генерування електроенергії.

"Це цікава пропозиція, ми її попередньо обговорювали і з вами, і з Дмитром Анатолійовичем (Медведєвим). Це те, що нам цікаво. Побудувати підприємство з виробництва ядерного палива не тільки для наших АЕС, але і для третіх країн для нас цікаво", - сказав він.

Глава держави також додав, що питання кооперації в галузі модернізації АЕС та об'єднання генерацій - це питання, "про яке ми говорили мимохідь, як про майбутню перспективу".

"Ми зацікавлені мати перетоки, які можуть регулювати навантаження. Це цікаво для України, щоб не будувати потужності, які регулюють і не витрачати на це гроші. Питання перетоків дуже цікаве з точки зору експорту електроенергії", - сказав Янукович.

Інтерфакс-Україна

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
17:24
Зеленський: Путін своїм ультиматумом помножив на нуль попередні заяви про бажання миру
17:21
відеоВивели із зали: в Одесі дівчині відмовили у проведенні публічного заходу українською
16:54
Зеленський готовий почути думки Китаю й Бразилії, коли вони доєднаються до принципів Саміту миру
16:49
Україна веде переговори з країнами, що зацікавлені у проведенні другого Саміту миру
16:24
Опубліковано спільне комюніке Саміту миру
16:18
Співробітниця Neuralink подала до суду на компанію через небезпечні умови роботи з мавпами
16:10
Саміт миру: підсумкове комюніке підписали 80 держав та 4 організації
15:56
Зеленський: На підготовку до другого Саміту, а отже й завершення війни, підуть місяці, а не роки
15:52
У травні Росія вперше за понад два роки обігнала США за поставками газу до Європи
15:33
F-16 з Данії надійдуть в Україну найближчим часом – Зеленський
Усі новини...
Реклама: