У ЄС назвали "пакт Януковича-Медведєва" поганою новиною

Четвер, 29 квітня 2010, 11:07

У Євросоюзі критично оцінюють нові домовленості України і Росії.

Таку оцінку дав посол міністерства закордонних справ Чехії по спеціальним дорученням з питань енергетичної безпеки при ЄС Вацлав Бартушка в інтерв'ю газеті "Комерсант-Україна".

"Для мене, як і, я впевнений, для більшості європейців, в тому числі чиновників Євросоюзу, незрозуміло, як можна змішувати знижку на газ з перебуванням військової бази на території країни", - сказав посол.

При цьому він зазначив, що в ЄС ні від кого не можна буде почути гострих слів або вироків з приводу підписаних документів, це внутрішня справа України і Росії, оскільки Євросоюз не був готовий допомогти Києву домогтися більш низької ціни газу.

"Тому ми не збираємося нікого вчити", - сказав Бартушка.

"Ми живемо у світі символів. Новина про те, що Україна поміняла знижку на газ на 25-річне базування Чорноморського флоту РФ і через це в українському парламенті відбулася бійка, - дуже погана новина для інвесторів", - зазначив він.

Бартушка заявив, що в країнах Євросоюзу в принципі неможливе підписання такої угоди: "У нас рішення про ціну газу підписують компанії, наприклад Gaz de France, RWE, EON. Вони - не господарі країни і не можуть виміняти перебування військової бази на території Німеччини або Франції на знижку на газ ".

"А в Україні уряд домовляється про комерційні питання. Він бере на себе функції, яких немає у керівництва Євросоюзу. Звичайно, все це виглядає дивно для європейського менталітету. Тому цей договір у Євросоюзі ніхто не зрозумів", - зазначив він.

На думку посла, Україні варто було б замислитися над тим, що з 2013 року, коли буде закінчена перша гілка Nord Stream, вона перестане бути транзитною країною для Західної Європи: "А значить, в перспективі від газу треба відмовлятися максимально".

"Українська економіка використовує набагато більше енергії, ніж країни Євросоюзу. Але чому тоді для країни так мало значить енергоефективність? Якби Україна використовувала максимум можливих технологій енергоефективності, вона добилася б незалежності від Росії", - вважає Бартушка.

"Для цього потрібні глобальні зміни в економіці і повне оновлення комунального господарства. А до цього в Україні ніхто не готовий", - зазначив він.powered by lun.ua