У МЗС обіцяють, що ЧФ РФ не перешкодить національним інтересам

П'ятниця, 30 квітня 2010, 14:55
 

Українська сторона не відійде від своїх базових національних інтересів у сфері врегулювання проблемних питань базування ЧФ РФ у Криму.

Про це заявив директор департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.

"МЗС України проводить серйозну системну роботу з російською стороною з приводу врегулювання всіх питань, пов'язаних з базуванням ЧФ на українській території", - повідомив він.

Волошин зазначив, що в рамках цієї роботи обговорюється ціла низка питань, у тому числі питання землекористування, модернізації флоту і багато хто інші.

"У контексті останніх публікацій у ЗМІ по даній тематиці МЗС вважає за необхідне заявити, що українська сторона ні в якій мірі не відійшла від своїх базових національних інтересів у справі врегулювання всіх проблемних питань базування флоту", - підкреслив він.

"Ми категорично неприйнятний спекуляцій на цю тему і виходимо з того, що Україна, уклавши добровільно міжнародні угоди, що передбачають надання можливості розміщення ЧФ РФ на нашій території, повинна як добропорядний орендодавець надати всі необхідні умови для нормального функціонування військового з'єднання на нашій землі", - підкреслив Волошин.

Він зазначив, що будь-які розмови про те, що компроміси по даній тематиці нібито ущемляють українські інтереси, недоречні.

"Насправді сам по собі дух підписаних угод передбачає, що Україна створює всі необхідні умови для функціонування ЧФ, а Росія як відповідальний орендар дотримується законів і норм українського законодавства і сприяє соціально-економічному розвитку тих територій, на яких розміщається флот", - додав Волошин.

За його інформацією, важливим є і те, що на даний момент ніяких серйозних зауважень до російського флоту в органів місцевого самоврядування і влади Криму немає.

За інформацією МЗС, база флоту залишається в рамках тих кордонів, у яких вона була всі попередні роки, колишнім залишається і механізм оренди території.

Що стосується модернізації ЧФ, то Волошин відзначив, що в цьому питанні МЗС виходить з того, що базові угоди дозволяють здійснювати модернізацію флоту за принципом "тип на тип" і "клас на клас".

Як відомо, у четвер "Дзеркало тижня" з посиланням на свої джерела написало про те, що ЧФ РФ буде орендувати землю в Криму "комплексно", тобто оренда земельних ділянок у Криму, використовуваних флотом, буде відбуватися на підставі одного "комплексного" договору, що входить у суперечність з українським законодавством.

Інтерфаксpowered by lun.ua