Місія ЄС та ООН визнала критичною ситуацію в Калуші і поблизу

П'ятниця, 30 квітня 2010, 15:05

Спільна оглядова місія Євросоюзу та ООН дійшла висновку, що екологічна ситуація в Калуському районі Івано-Франківської області критична.

Про це йдеться у звіті спільної місії ООН та ЄС з реагування на надзвичайні екологічні ситуації про візит до Калуша, який вона здійснила на початку березня за зверненням української влади, повідомляє представництво Євросоюзу в Україні.

Зокрема, місія відзначила засоленість ґрунтів та поверхневих вод, необхідність дотримання безпечного рівня гребель, високу ймовірність прориву Домбровського відкритого кар'єру у річку Сівка, а також небезпеку розповсюдження органічної речовини - гексахлорбензолу (HBC) у навколишнє середовище.

Місія ЄС та ООН констатує серйозність екологічної ситуації на територіях, де раніше здійснювався видобуток калійних солей.

Місія представила уряду України цього тижня доповідь, у якій вказує на механізми, які можуть не дати перетворитися теперішній незадовільній ситуації на катастрофу, і наголошує, що для вирішення виявлених проблем потрібно вжити негайні заходи.

Керівник місії Рене Нійенхейс зазначив, що "оперативна та продуктивна робота місії стала можливою завдяки підтримці та співпраці з боку влади".

"Висококваліфіковані національні експерти надали нашій команді необхідну довідкову інформацію про існуючі проблеми", - додав він.

Місія оцінила надійність сховища технічних відходів напередодні танення гірських снігів і можливих весняних паводків, а також ризики, пов'язані з осіданням ґрунту.

Вона також здійснила забір ґрунту в прилеглих до сховища та інших небезпечно забруднених територіях, щоб проаналізувати рівень ризику для місцевих громад і навколишнього середовища.

Крім цього, місія співпрацювала з організаціями, які ліквідують наслідки надзвичайних ситуацій, допомагала їм визначити рівень готовності до здійснення заходів зі зведення до мінімуму впливу критичного екологічного стану навколишнього середовища на місцеве населення.

Як відомо, у лютому 2010 року тодішній президент Віктор Ющенко підписав закон про оголошення території Калуша та прилеглих сіл зоною надзвичайної екологічної ситуації.

За документом, уряду доручалося забезпечити добровільне відселення людей з території просідання земної поверхні з наданням їм тимчасового, а згодом і постійного житла.

У результаті тривалого видобутку на території Калусько-Голинського родовища калійних солей та переробки калійних руд у Калуші та селищах Кропивник і Сивка-Калуська склалася надзвичайна екологічна ситуація, яка несе небезпеку для територій і людей.

"Українська правда", "Інтерфакс"powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!