ОПОЗИЦІЙНІ СИЛИ СТВОРИЛИ КОМІТЕТ ЗАХИСТУ УКРАЇНИ

Понеділок, 10 травня 2010, 12:59

Представники позапарламентських та парламентських політичних сил створили Комітет захисту України для координації дій у відстоюванні національних інтересів.

Відповідний установчий акт вони підписали у понеділок у будинку Спілки письменників України в Києві, повідомляє УНІАН.

Зокрема, під цим документом поставили свої підписи 7 керівників та представників парламентських партій - зокрема, Народного руху України, партії "Батьківщина", Європейської партії України, Української соціал-демократичної партії, Партії захисників Вітчизни, партії "Реформи і порядок", "Народної самооборони".

З позапарламентських партій ініціативу підтримали ВО "Свобода", Українська партія.

Керівники КУН та УНП мають намір у вівторок, 11 травня, поставити під вказаним документом свої підписи.

Крім того, створення Комітету захисту України підтримали і УРП "Собор", "Наша Україна" та "Українська платформа", але їхнє керівництво зазначило, що остаточне рішення з надання згоди у вигляді підпису буде прийнято днями після засідання активу цих політичних сил.

В той же час партія "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка підтримала ініціативу, але потім її лідер відмовився формально підтвердити відповідне рішення.

Гриценко мотивував це тим, що 10 травня на сайті лідера БЮТ Юлії Тимошенко знайшов інформацію, що саме вона є лідером об'єднаної опозиції, хоча офіційно її поки що такими повноваженнями ніхто не наділяв.

В установчому акті про створення Комітету захисту України, зокрема, зазначається, що "організаційною основою Комітету є його всеукраїнський характер, участь громадян, рівність представництва політичних партій та громадських організацій, координації їхніх дій як в центрі, так і на місцях".

Також підписанти одноголосно затвердили координатором організації відомого українського письменника Дмитра Павличка.

Він сказав, що головними цілями Комітету захисту України є відстоювання територіальної цілісності і суверенітету нашої держави, захист свобод і гідності громадян, боротьба за збереження євроатлантичного вибору України, повідомляє прес-служба БЮТ.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.