ФСБ Росії підтвердила, що її контррозвідники повертаються до Криму

Середа, 12 травня 2010, 16:19

ФСБ Росії та СБ України наступного тижня планують підписати новий документ, який визначає роботу російських контррозвідників у Севастополі.

Про це сказав голова ФСБ РФ Олександр Бортніков у середу журналістам у Санкт-Петербурзі, повідомляє РІА "Новости".

"Ми з колегами з СБУ домовилися про повернення наших військових контррозвідників у Севастополь", - підтвердив він.

"Наступного тижня відбудеться зустріч представників двох спецслужб, на якій ми підпишемо нову угоду про спільну роботу з забезпечення безпеки", - повідомив Бортніков.

Джерело в силових структурах Севастополя в середу сказало російському агентству, що перша група контррозвідників із Чорноморського флоту РФ уже повернулася до Севастополя.

За словами джерела, зараз контррозвідники зайняті підготовкою до проведення навчань з антитерору разом із представниками СБУ.

Раніше газета "Комерсант" повідомила з посиланням на свої джерела, що Служба безпеки України й Федеральна служба безпеки Росії збираються підписати 19-20 травня протокол до угоди про співпрацю між спецслужбами.

Відповідно до нього, зокрема, співробітники російської контррозвідки повернуться в Крим - місце базування Чорноморського флоту Росії.

Як відомо, минулого року Київ денонсував протокол від 2000 року, який регулював перебування співробітників контррозвідки РФ у Криму, - і в грудні 2009 року 19 офіцерів ФСБ Росії, які забезпечували безпеку моряків ЧФ РФ, покинули територію України.

Відмову від цього документа ініціював тодішній голова СБУ Валентин Наливайченко. За його словами, "протокол, укладений у 2000 році, відповідно до якого підрозділи ФСБ знаходилися в Криму, ніколи не відповідав законодавству України".

21 квітня цього року президенти України та Росії домовилися про продовження терміну базування ЧФ РФ у Севастополі на 25 років як мінімум після 2017 року. В обмін Росія пішла на поступки Україні в ціні на імпортований газ (до 2019 року).

27 квітня Верховна Рада України і Державна дума Росії ратифікували ці харківські угоди президентів Віктора Януковича і Дмитра Медведєва. 

"Українська правда"powered by lun.ua