Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Україна і Росія майже стають тандемом - європейський експерт

Середа, 19 травня 2010, 08:19

Підписання угоди про демаркацію кордонів між Україною та Росією позитивно вплине на перебіг діалогу щодо безвізового режиму між Києвом та Євросоюзом.

Таку думку висловила експерт Європейського політичного центру Аманда Пол в інтерв'ю "Німецькій хвилі".

Вона вважає, що реалізація цього документу зробить кордон більш захищеним та менш "дірявим", що буде позитивним чинником, який Київ може використати на свою користь під час розмови з Брюсселем щодо скасування віз у майбутньому.

Водночас, торкаючись заяви президентів Росії та України стосовно Придністровського конфлікту, експерт назвала її "ще одним прикладом, де українська та російська зовнішня безпекова політика зводяться в одну та майже становляться тандемом".

"Якщо ви візьмете заяву разом з досягнутою угодою щодо Чорного моря, а також пропозицію об'єднання "Нафтогазу" з "Газпромом", все це виглядає так, що Україна та Росія просуваються вперед, щоб мати єдину зовнішню та безпекову політику у багатьох сферах", - сказала Пол.

На запитання щодо можливого впливу поточних подій на подальший розвиток двосторонніх стосунків між Україною та Європейським Союзом вона зауважила, що це залежить лише від України та президента Віктора Януковича.

"Він перебуває на своїй посаді лише кілька місяців, і, безперечно, все виглядає так, що українська зовнішня політика сурмить на користь Росії", - сказала експерт.

"Справді, у Брюсселі є низка посадовців, які мені сказали, що Україна стає нічим більше, ніж російською областю. Це говорить саме за себе", - наголосила Пол.

Проте вона виключила ймовірність об'єднання двох держав, назвавши її "нічним кошмаром".

Експерт вважає, що Росія вже домоглася своєї мети - повернути Україну у сферу свого впливу, однак наскільки далеко це може зайти - залишається подивитися.

Втім, за словами Пол, все виглядає так, наче "щось сталося набагато швидше", ніж більшість людей могли собі уявити, як в Україні, так і скрізь.

Проте, як зазначає експерт, для більшості людей в Україні зростаючий вплив Москви не викликає занепокоєння.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування