Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Генпрокуратура неправильно оформила справу на депутатів

Середа, 19 травня 2010, 16:58

Регламентний комітет переніс розгляд питання недоторканності депутатів  Андрія Парубія і Юрія Гримчака.

Про це повідомив в інтерв'ю журналістам глава комітету Володимир Макеєнко, повідомляє Лігабізнесінформ.

Макеєнко послався на статтю 219 регламенту Верховної Ради, у якій говориться, що народний депутат щодо якого зроблено подання про згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання або арешт, має право подати протягом п'яти днів письмове пояснення в регламентний комітет.

Макеєнко відзначив, що відповідні подання Генпрокуратури по Гримчаку і Парубію були отримані у вівторок. Таким чином, п'ять днів ще не пройшли.

"Ми повинні надати можливість нашим колегам дати письмове пояснення протягом п'яти днів. Таке рішення і прийняв комітет", - підкреслив керівник комітету.

За його словами, на засіданні комітету в середу були присутні двадцять депутатів, і дане рішення підтримали 11 з них. Наступне засідання комітету має відбутися, відповідно до графіка, у середу наступного пленарного тижня.

У свою чергу, перший заступник глави комітету, нардеп від БЮТ Сергій Сас стверджує, що з двадцяти присутніх на засіданні "за" озвучене Володимиром Макеєнком рішення проголосували десять депутатів.

При цьому бютівець додав, що пропонував узагалі повернути подання в прокуратуру, оскільки воно "неправильно оформлене".

"Перша формальна обставина - подання внесене на ім'я глави Верховної Ради, а не на Верховну Раду, а саме Верховна Рада є суб'єктом розгляду такого подання. Є рішення Конституційного Суду від 1999 року щодо подання Міністерства внутрішніх справ", - нагадав він.

Крім цього, у самому поданні Генпрокурора неправильно зазначена адреса народного депутата Юрія Гримчака. "І це є формальною підставою для того, щоб повернути на виправлення Генеральній прокуратурі", - упевнений парламентарій.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: