Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

У Януковича обіцяють, що Керченську протоку поділять правильно

Середа, 19 травня 2010, 17:37
 

В адміністрації президента упевнені, що рішення про делімітацію морського кордону між Україною та Росією буде компромісним для двох держав.

Про це заявив заступник глави адміністрації президента Андрій Гончарук у середу на брифінгу, повідомляє УНІАН.

"Процес переговорів йде, і він непростий", - зазначив Гончарук.

За його словами, "рішення буде компромісне - і це зрозуміло".

"Воно (рішення щодо делімітації морського кордону) буде таким, що дійсно враховуватиме національні інтереси України і Російської Федерації", - упевнений заступник глави адміністрації президента.

Україна та Росія намагаються розділити Керченську протоку з 1996 року. Конфліктність питання полягала в тому, що позиція української сторони грунтується на радянських картах, де лінія кордону між Кримською областю УРСР і Краснодарським краєм РРФСР проходила по середині між їхніми берегами.

В цьому випадку штучно виритий у мілководній протоці Керч-Єнікальський канал, по якому судна проходять до декількох російських портів Азова, відійшов би Україні. Російська сторона з цим не згодна й пропонує провести кордон по середині судноплавного фарватеру.

29 вересня 2003 року Росія почала будівництво дамби в Керченській протоці від Таманського півострова (Росія) у напрямку міста Керч до Тузли. Уряд України розцінив будівництво дамби як посягання на суверенітет держави.

Будівництво було припинено 23 жовтня за 102 метри від лінії українсько-російського кордону.

12 травня 2010 року перший віце-прем`єр-міністр України Андрій КЛЮЄВ заявив, що після підписання 17 травня угоди між Україною та Росією про демаркацію державного кордону буде створено відповідну робочу групу, яка займатиметься спірними питаннями, зокрема щодо острова Тузла.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: