Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Ющенко: Російський сценарій загрожує державності України

Неділя, 2 травня 2010, 21:31

Екс-президент Віктор Ющенко закликає українські патріотичні сили вжити заходи на захист національних інтересів і не допустити здачі Росії стратегічної власності.

Про це йдеться в його заяві з приводу останніх подій у країні та пропозицій російського керівництва до української влади.

"Пропозиція прем'єра Росії Володимира Путіна щодо об'єднання "Газпрому" з "Нафтогазом" означає створення "Газпрому" зразка часів "холодної війни", коли газ і нафта використовувалися як інструменти тиску на всю Європу", - вважає Ющенко.

"Такий імперський проект суперечить українським національним інтересам і перекреслює всі успішні напрацювання України за останні 18 років щодо інтеграції української енергетики в цивілізований європейський енергетичний простір, де кожна людина має вільний доступ до енергії за справедливими правилами і нормами", - наголошує він.

"Це шлях до відновлення в українському, а відтак - європейському енергетичному секторі корупції і диктату монополіста", - переконаний Ющенко.

Екс-президент зазначає, що "раніше подібні пропозиції з російського боку не могли озвучуватися, бо в Україні їх ніхто б навіть не слухав".

"Нинішня ж влада в Україні, на жаль, готова розглядати пропозиції, а насправді - вказівки, за якими у українців хочуть забрати національну власність, яка створювалася десятиліттями важкої праці багатьох поколінь наших громадян і є ключовим інструментом утвердження української державності", - обурюється Ющенко.

Він зазначає, що "початок цьому процесу рейдерського захоплення української ГТС було покладено під час підписання (урядом Юлії Тимошенко) кабальних для нашої держави газових контрактів 19 січня 2009 року", але "сьогодні ця гра без правил отримує продовження на новому якісному рівні".

"В разі реалізації ініціативи Путіна щодо створення нового "Газпрому", українцям не знайдеться в ньому місця", - переконаний Ющенко.

Він також вважає, що після "антидержавного рішення Верховної Ради" від 27 квітня цього року щодо "фактично вічного базування ЧФ РФ на нашій території, майже очевидно, що разом з газпромівськими інженерами і техніками на підприємства ГТС по всій території нашої держави прийдуть російські гарнізони для так званого захисту російських громадян і власності на українській території".

"Такий потенційний сценарій повністю вкладається в логіку сучасної російської воєнної доктрини і загрожує державності України", - застерігає Ющенко, наголошуючи, що українська влада не має права допустити подібного розвитку подій.

"Закликаю українські патріотичні сили вжити усіх законних заходів щодо захисту національних інтересів, не допустити здачі української стратегічної власності і упередити виникнення напруженості і протистояння в українському суспільстві", - звертається екс-президент.

"Закликаю також наших іноземних партнерів, насамперед в Євросоюзі, не допустити нового монопольного диктату на європейському континенті і не бути пасивними спостерігачами за процесом, який загрожує ліквідації Української держави і створює непередбачуване джерело напруженості в центрі Європи", - додає Ющенко. 

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: