Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

В ЄС не очікували, що президентом буде Янукович

Понеділок, 24 травня 2010, 16:37
Країни-учасники "Східного партнерства" мали завеликі очікування від проекту.

Таку думку висловив в інтерв'ю "Німецькій хвилі" експерт Фонду Бертельсманна Корнеліус Охманн.

"Через один рік неможливо очікувати якогось прориву. Я думаю, зараз можна сказати - це хороший початок, і в інтересах усіх сторін, щоб процес наближення тривав", - вважає експерт.

Охманн нагадав, що свого часу "Брюссель чітко сказав, що прагне реалізації "Східного партнерства": "З іншого боку, в Україні сталася демократична, але неочікувана для багатьох оглядачів подія - був обраний президент, який очевидно віддає перевагу економічному і політичному наближенню до Росії".

На думку експерта необхідно щоб суспільство розвивалося європейським шляхом: "Не може бути членство в ЄС у безпосередній перспективі. Ідеться про трансформацію суспільства в багатьох сферах, у тому числі в правовому сенсі".

Також Охманн вважає, що введення безвізового режиму з боку ЄС матиме поступовий процес.

"Спочатку потрібні чіткі умови видачі віз студентам і бізнесменам. Якщо все буде нормально, можна думати про полегшення візового режиму для інших категорій", - зазначив він.

Експерт звернув увагу на те, що зараз європейські противники безвізового режиму з Україною використовують ті ж самі аргументи, які 10 років тому використовували проти поляків, чехів та інших.

"Чим краще розвивається економіка в країнах, чим менше проблем з нелегальними мігрантами, тим швидше буде скасовано візовий режим", - вважає експерт.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: