Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Скандал у владі: "Регіоналка" пішла війною на міністра

П'ятниця, 28 травня 2010, 18:11

Голова комітету з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва звинувачує міністра охорони здоров'я Зиновія Митника у незаконному конкурсі з призначення голови Державного фармакологічного центру.  

Про це вона розповіла "Українській правді".

За словами депутата, згідно з постановою 777 Кабміну від 2008 року, голова "Фарм-центру" має обиратися на конкурсі шляхом таємного голосування простою більшістю голосів.

"27 травня у Мінздоров'я було проведено другий тур конкурсу. Було засідання комісії, на якому були присутні всі 15 членів. Були також 4 депутати - від Партії регіонів Валерій Коновалюк і я, від БЮТ - В'ячеслав Пєрєдєрій і Сергій Шевчук. Запросили також ЗМІ. ТРК "Україна" вела відеозапис конкурсу", - розповіла Бахтєєва.

За її словами, конкурс було проведено з дотриманням усіх процедур і у результаті таємного голосування переміг доктор фармакологічних наук Віктор Хоменко.

"Він отримав 6 голосів. У присутності камер, народних депутатів Хоменка привітали, потисли йому руку, побажали успіхів у роботі", - сказала Бахтєєва.

Водночас, за її словами, у п'ятницю міністр охорони здоров'я Зиновій Митник, повернувшись з відрядження, зібрав усіх, хто входить у комісію "і дуже жорстко з ними розмовляв".

"Він сказав, що зараз усі будуть звільнені і треба негайно переголосувати призначення голови "Фарм-центру" шляхом підняття рук. Голова комісії Лазоришинець також розмовляв з усіма у грубій формі. Зібралися, підняли руки і 11 осіб проголосували за дитячого педіатра з Тернополя Бліхара, 1 людина проголосувала за Хоменка", - розповіла Бахтєєва.  

"Зараз на сайті вже вивісили оголошення про те, що Бліхара призначено головою "Фарм-центру". Це чисте лобіювання особистих інтересів Митника! Він намагався зі мною домовитися, казав, що все буде добре, що ця людина буде працювати. Митник тримає для себе цю посаду. Коли його звільнять з посади міністра, він сам очолюватиме цей центр", - додала вона.

За словами Бахтєєвої, зараз комітет з охорони здоров'я готує проект постанови про заслуховування Митника у Верховній Раді "щодо цього безпрецедентного випадку".

"Напевно, будемо подавати у суд, тому що є відеозапис з таємним голосуванням. Ми також написали листа на ім'я генпрокурора Олександра Медведька, президента Віктора Януковича, спікера Володимира Литвина з проханням розібратися з ситуацією", - сказала вона.

Бахтєєва також сказала, що до того "Фарм-центр" 5 років очолювала людина, яка не має фармакологічної освіти.

"Наш комітет має фати, що в один день могли бути зареєстровані 20-30 препаратів, одного дня навіть було 200. Ми розуміємо, що неможливо проводити таку реєстрацію, що це йдуть домовні фальсифіковані препарати", - сказала вона.

"Фарм-центр" - це державне підприємство, спеціалізована експертна установа у сфері реєстрації та контролю за обігом лікарських засобів. Вона виконує реєстрацію препаратів, доклінічні, клінічні та постклінічні дослідження, дає оцінку препаратам на предмет застосування, побічних дій тощо.

Як відомо, Бахтєєва є депутатом від Партії регіонів, вважається близькою до Ріната Ахметова. Митник вважається близьким до прем'єра Миколи Азарова.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
18:05
БоксХижняк не планує переходити у профі після Олімпійських ігор-2024
18:02
Графіки світла на вівторок: протягом доби одночасно вимикатимуть до трьох черг
18:00
Опитування поки не показують явної переваги Трампа чи Камали Гарріс на виборах у США
17:50
Дунайське пароплавство просить знижку на залізничні перевезення до Ізмаїлу
17:37
фотоМОУ допустило до експлуатації в ЗСУ понад 20 зразків багі, мотоциклів та гідроциклів
17:12
В Угорщині і Словаччині є ризик здорожчання пального після заборони України на транзит нафти "Лукойла"
17:07
футболУАФ затвердила дати проведення Турніру чотирьох для заміни "Дніпра-1" в УПЛ
17:06
Звіт Генштабу: У понеділок на Краматорському напрямку ворог уже атакував 22 рази
17:05
За тиждень через "Дію" забронювали 34 тисячі працівників підприємств
16:41
В уряді прокоментували "мирний план" Джонсона: Діє в інтересах України
Усі новини...
Реклама: