Тимошенко обіцяє загальмувати закон про "узурпацію" судової влади Януковичем

Четвер, 10 червня 2010, 14:41

БЮТ наполягатиме на тому, щоб розгляд закону про судоустрій у Верховній Раді був відкладений до отримання висновків Венеціанської комісії.

Про це заявила лідер БЮТ Юлія Тимошенко на засіданні опозиційного уряду.

Вона нагадала, що профільний комітет під головуванням Віктора Швеця вносить постанову щодо передачі проекту закону на розгляд Венеціанської комісії.

"Ми будемо намагатися у Верховній Раді... відкласти розгляд цього законопроекту у другому читанні, поки Венеціанська комісія не зробить своїх висновків", - сказала Тимошенко.

Вона також зазначила, що БЮТ проситиме спікера Володимира Литвина також направити цей законопроект до Венеціанської комісії.  

У разі ж, якщо цей закон все таки буде ухвалено в цілому, БЮТ "негайно звернеться з поданням до Конституційного Суду щодо визнання неконституційними окремих положень закону".

Тимошенко нагадала, що згідно з законом, подавати документи на експертизу Венеціанській комісії, можуть президент, уряд, Верховна Рада, або в деяких випадках спікер парламенту за поданням профільного комітету.

"Янукович і уряд не подають законопроект про судову реформу до Венеціанської комісії, тому що неозброєним оком видно, що це не судова реформа, а узурпація судової гілки влади президентом України", - сказала вона.

Тимошенко додала, що БЮТ сформує громадську експертну раду для напрацювання альтернативного пакету законопроектів для проведення судової реформи.

Українська правда