У БЮТ кажуть, що ціни падають, бо бідність зростає

Вівторок, 15 червня 2010, 08:58

Голова комітету ВР з питань промислової і регуляторної політики і підприємництва Наталія Королевська прогнозує можливе зростання інфляції восени.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі комітету.

"Сьогодні подешевшали, в першу чергу, продукти харчування. Так, на 29,8% знизилися ціни на яйця, на 4,3-6,8% - подешевшали тваринні жири, молоко, сири і масло, зменшується вартість овочів, кисломолочних продуктів. Це сезонні товари, які щорічно дешевшають в цей період", - зазначила Королівська (БЮТ).

При цьому, за її словами, відбувається поступове зниження купівельної спроможності населення. В таких умовах виробники вимушені зменшувати ціни, щоб стимулювати попит. Важливий чинник - збільшення рівня бідності в сільській місцевості, де домогосподарства є одним з основних виробників продукції.

"Конкуренція через відсутність роботи вища, ніж минулого року, в результаті ціни на овочі, молоко, м`ясо і яйця падають. Люди готові продавати продукцію дешевше, щоб одержати хоч якісь гроші", - відзначила Королевська.

За її словами, зростання цін на послуги транспорту, ПММ та інші нафтопродукти поки що незначне - 0,7%, але воно прискориться після підвищення акцизів на бензин. У першу чергу, від цього страждає малий і середній бізнес.

Також зростають ціни на промислову продукцію: на ринку видобутку корисних копалин воно становить 26,7%, у нафтовидобутку - 39%, у сегменті виробництва м`яса і м`ясопродуктів - 2%, макаронних виробів - 1,2%. Зростання цін, що намітилося, на товари промислової групи вже восени може призвести до прискорення інфляційних процесів у країні, вважає Королевська.

"Вибух інфляції може статися восени, разом з новою хвилею кризи в країні. Тому я б не рекомендувала уряду робити оптимістичні заяви і демонструвати впевненість в завтрашньому дні, обманюючи очікування людей", - сказала голова комітету ВР.

Королевська зазначила, що уряд так і не запропонував Верховній Раді пакет невідкладних короткострокових заходів, які були б спрямовані на запобігання падінню економіки в 2010 році.

За даними Держкомстату, у травні цього року проти квітня у всіх областях України, а також у Києві зафіксована дефляція, при цьому в Севастополі - інфляція 1,3%.

З початку року (травень 2010 року проти грудня 2009 року) у всіх областях України зафіксована інфляція, при цьому споживчі ціни найбільше зросли в Севастополі - на 7,3%, АР Крим - 5,4%, Києві - 4,7%, Одеській і Львівській областях - 4,4%. Найменше ціни зросли в Чернігівській - 2,1%, Волинській - 2,3%, Рівненській і Тернопільській областях - 2,4%.