Прокурор поскаржився Медведьку на журналістів, які написали про його "Лексус"

Середа, 16 червня 2010, 10:48

Прокурор Львівщини Олексій Баганець просить генпрокурора Олександра Медведька провести перевірку щодо незаконного збору і поширення інформації журналістами газети "Експрес".

Про це йдеться у заяві Баганця на ім'я Медведька, повідомляють журналісти видання.   

Так, Баганець просить Медведька провести невідкладну перевірку щодо наявності в діях керівництва газетного видання "Експрес", зокрема редактора Починка, складу злочину, передбаченого ст.182 КК України.

Зазначена стаття передбачає кримінальну відповідальність за незаконне збирання, зберігання, використання або поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди в засобах масової інформації.

Максимальна відповідальність, що може бути застосована відповідно до цієї статті - обмеженням волі на строк до трьох років. 

"Гнів прокурора викликало розслідування газети, де йшлося про те, що  цей високопосадовець послуговується дуже дорогим автомобілем Лексус, яке має "синій міліцейський" номер, однак використовується прокурором для задоволення особистих потреб, а лише окремі щомісячні документально встановлені  газетою витрати прокурора значно перевищують його офіційні доходи", - зазначили журналісти "Експресу".

Як відомо, редакцію "Експресу" тричі обстрілювали невідомі, скоєно декілька замахів на головного редактора газети.

Також порушено справу проти директора видання, прокуратура звернулась до суду з позовом, у якому вимагає "заборонити газеті поширювати інформацію" про махінації прокурорів.

Журналісти провели кілька акцій проти тиску на газету, зокрема, перекривали рух на міжнародній трасі Київ-Чоп та приковували себе залізними ланцюгами до останнього вагону потяга Будапешт-Москва у Львові.

Заступник глави адміністрації президента Ганна Герман заявила, що чиновники, які здійснюють тиск на газету "Експрес", діють так, щоб сподобатися новій владі.

Українська правдаpowered by lun.ua