Янукович хоче місцеві вибори після збору врожаю й за новою системою

Четвер, 17 червня 2010, 16:33

Президент Віктор Янукович вважає реальним проведення виборів у місцеві органи влади 31 жовтня.

"Безумовно, реальна (дата проведення виборів 31 жовтня)", - сказав він у четвер у Сумах, відповідаючи на запитання журналістів про озвучену раніше командою президента дату виборів 31 жовтня, повідомляє "Інтерфакс-Україна".  

"Завжди, за всіх часів, - і я вважаю, це було правильним, - вибори проводилися восени, коли вже зібрали врожай, напередодні зими", - зазначив Янукович.

При цьому президент нагадав, що відповідно до законів і Конституції України, чергові вибори в місцеві органи влади мають відбутися у 2010 році.

За його словами, депутати місцевих рад "сьогодні вже не працюють, сидять на валізах".

"І чим швидше ми проведемо вибори, тим швидше люди оберуть депутатів", - наголосив Янукович.

Він також висловив сподівання, що вибори в місцеві органи влади пройдуть за новим законодавством, зокрема, за змішаною системою.

Раніше дату 31 жовтня назвав глава президентської адміністрації Сергій Льовочкін.

Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов допустив, що наступного пленарного тижня Верховна Рада може назвати дату виборів у місцеві органи влади. Він повідомив, що щодо дати виборів у місцеві органи влади вже зареєстровано 4 проекти постанови - і в одній із них значиться дата проведення виборів 31 жовтня цього року.

"Ми можемо взяти за основу цей документ і проголосувати за нього", - сказав він.

Єфремов також зазначив, що на даний час іде робота з підготовки до розгляду змін виборчого законодавства.powered by lun.ua