Турчинов каже, Азаров може знецінити гривню

Вівторок, 22 червня 2010, 16:35
Один з лідерів опозиції Олександр Турчинов заявляє про ризик знецінення української гривні.

Про це він сказав на брифінгу з нагоди 100 днів уряду Миколи Азарова.

За словами опозиціонера, Нацбанк вдався до друкування грошей "за відсутності реформ і кредиту МВФ".

Турчинов пояснив, що емісія була здійснена у вигляді розміщення ОВДП на суму 15,2 мільярди та отримання 6 мільярдів від Нацбанку у вигляді перевищення доходів НБУ над видатками за підсумками 2009 року.

"Як ви пам'ятаєте, минулого року був прийнятий закон про фінансування об'єктів Євро-2012 за рахунок перевищення доходів НБУ над видатками, але тоді Нацбанк відмовився фінансувати цю програму, сказавши, що не передбачає доходів", - сказав він.

"Я хочу назвати речі своїм іменами: 21,2 мільярда - це емісійні кошти, які використовуються урядом. Якщо тенденція фінансування уряду за рахунок коштів Нацбанку продовжуватиметься, ми отримаємо знецінення гривні", - наголосив Турчинов.

Він також розкритикував оголошені урядом досягнення за 100 днів діяльності нового Кабміну.

"У квітні 2010 року темпи падіння виробництва склали 1,8%. Ця тенденція продовжувалася в травні, коли падіння відносно квітня збільшилося до 2,4%", - сказав Турчинов.

Опозиціонер нагадав, що попередній уряд з червня минулого року "переламав тенденцію падіння, і отримав зростання".

Також Турчинов розкритикував уряд за зниження темпів повернення ПДВ, а укладену з Росією угоду про отримання кредиту на 4 мільярди доларів - невигідною.

"Кредит взято під 6,7% тільки на 6 місяців. Це дуже небезпечно для економіки України", - зазначив він.

Наприкінці брифінгу Турчинов звернувся до журналістів з проханням показати його коментарі у сюжетах, присвячених 100 дням уряду: "Сподіваюся, представники незалежних ЗМІ, що у вечірніх новинах будуть не лише переможні реляції, але й альтернативна точка зору".

Водночас опозиціонер пішов з брифінгу, не відповівши на жодне питання журналістів.

Українська правда