Литвин придумав, як приструнити міських голів

Четвер, 24 червня 2010, 17:07
 

Керівник парламенту пропонує у новому законі пор вибори передбачити висування кандидатів на посади сільських, селищних та міських голів політичними партіями.

Таку думку він висловив у четвер на засіданні ради регіонів.

На думку Литвина, це допоможе у подальшому уникнути "залежності від зміни політичної кон'юнктури - ходіння з однієї партії в іншу", щоб пришвидшити процес політичного структурування.

Литвин відзначив, що сьогодні в Україні 231 тисяча 516 депутатів різних рівнів. І більше половини з них засвідчують свою партійну приналежність

Спікер також нагадав, що у 2002 році після виборів про партійність говорили лише 22% народних обранців.

"Це свідчить, що йде процес партійного структурування, а тому без чіткої політичної відповідальності говорити про те, що ми зможемо забезпечити гарну кадрову політику і кадрову роботу, дуже важко", сказав Литвин.

Голова парламенту також поділився своїм занепокоєнням щодо зростання кількості представників депутатського корпусу, які в графі про зайнятість відзначають "тимчасово не працюю".

За його словами, на момент виборів 2006 року таких було майже 14 відсотків, а це удвічі більше, ніж під час попередніх виборів у 2002 році.

"Сьогодні сім політичних партій домінують або в ряді регіонів, або в одному, а це свідчить про те, що реалізація загальнодержавної політики ускладнюється", - зауважив Литвин.

Він також підкреслив, що до складу депутатського корпусу загалом входять представники 168 політичних партій.powered by lun.ua