Депутатам підріжуть канікули ще й через вибори?

П'ятниця, 25 червня 2010, 10:11

Голова Верховної Ради Володимир Литвин прогнозує, що парламент розглядатиме питання про місцеві вибори в останні дні червня або на початку липня.

Про це він інтерв`ю журналу "Профіль-Україна", повідомляє прес-служба Верховної Ради.

Литвин нагадав, що у парламенті вже зареєстровані "півтора десятка законопроектів, які стосуються місцевих виборів", і наголосив, що незалежно від того, хто вноситиме новий законопроект на цю тематику, цей документ, згідно з регламентом, може бути зареєстрований тільки після розгляду згаданих законопроектів.

При цьому, відповідаючи на запитання, керівник парламенту висловив думку, що місцеві вибори не будуть виборами виключно на мажоритарній основі.

"Поки рішення не прийнято, але є ідея (правда, вона ще не охопила маси), що це буде змішана система. Зрозуміло, що вона підганяється під політичний момент, розклад політичних сил і політичний розрахунок, - сказав він. - Це технологія розв`язання проблеми розширення поля влади. Звідси прагнення отримати адміністративний ресурс у вигляді закону, щоб вирішити поставлені завдання".

Відповідаючи на запитання, чи може бути продовжена робота поточної сесії через необхідність ухвалення згаданого закону, Литвин нагадав, що Конституція визначає лише дату початку сесії, а момент її завершення не регламентує.

"Можна працювати і до вересня, а можна, оголосивши одну сесію закритою, відкрити наступну", - сказав він.

При цьому Литвин зазначив, що навіть за умови ухвалення відповідного законопроекту у першому читанні 1 липня необхідно два тижні, аби внести пропозиції до його розгляду у другому читанні, потім депутати мають ознайомитися з варіантом, підготовленим до другого читання, "отже - це мінімум 20 днів".

 "А ви прекрасно розумієте, що потім збирати депутатів на позачергові сесії чи продовжувати поточну означає працювати з порожньою залою", - додав він.

Українська правда

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування