Янукович готує Азарову мовний "сюрприз"

П'ятниця, 25 червня 2010, 17:07

Президент Віктор Янукович ініціює законопроект, який подовжує граничний вік держслужбовців.

Про це пише Коммерсат-Україна з посиланням на проект закону "Про державну службу", який за дорученням Януковича підготувало Головне управління держслужби.

Згідно з чинним законодавством, жінки старші 55 і чоловіки старші 60 років не мають права перебувати на держслужбі. В окремих випадках граничний вік може бути збільшений, але не більше ніж на 5 років.

Згідно з новим законопроектом, граничний вік передбачається збільшити до 65 років незалежно від статі, при цьому його досягнення не буде підставою для відставки.

"Фактично пропонується скасувати граничний вік держслужбовця", - пише Комерсант.

Крім того, документом передбачається змінити систему оплати їх праці, збільшивши зарплати.

У 2015 році мінімальний посадовий оклад держслужбовця повинен становити 2 мінімальні зарплати (на сьогодні - 1768 грн).

Одночасно будуть збільшені вимоги до держслужбовців.

Одне з головних нововведень законопроекту - чиновники I-II категорії обов'язково повинні "вільно володіти однією з офіційних мов Ради Європи", тобто англійською або французькою.

Цю норму планується ввести в дію з 1 січня 2015 року.
 
"Для мене очевидно, що керівник вищого рангу просто не може не володіти іноземною мовою. Порядок перевірки знань буде регулюватися підзаконними актами. Я припускаю, що цю вимогу буде формалізовано в якості необхідності мати сертифікат, який підтверджує знання мови", - сказав заступник начальника Головдержслужби Андрій Вишневський.

Він визнав, що сьогодні в центральних органах виконавчої влади англійською або французькою мовою володіють не більше 5% держслужбовців.

"На вищому рівні, боюся, відсоток ще нижче. Але для того і пропонується перехідний період, щоб вони вивчили мову", - сказав Вишневський.powered by lun.ua